LV RU EN

Svētdiena, 2022. gada 14. augusts
Zelma, Zemgus, Virma
Ludza
Mostly sunny
25°C
 
A A A

Skolās turpinās pasākumi karjeras attīstības atbalstam

Janvāra nogale skolās ir  bijusi bagāta ar karjeras pasākumiem.

22.janvārī Ciblas vidusskolas 9. – 12.kl. skolēni devās mācību ekskursijā uz finiera ražotni SIA “Verems” , kur uzzināja daudz jauna par bērza saplākšņa ražošanas procesu un profesijām uzņēmumā.

27.janvārī  Ludzas 2.vidusskolas 1.klašu skolēni iepazinās ar fizioterapeita profesiju, kura ir svarīga un nepieciešama  veselības aprūpes nozarē. Fizioterapeite Marita Joniņa stāstīja , ko dara fizioterapeits, kādas ir nepieciešamās zināšanas, prasmes, darba vide un izglītības iespējas.  Interesi izraisīja arī video sižets par dzīvnieku fizioterapeitu, kurš palīdz atveseļoties dzīvniekiem  ar veselības problēmām.

27.un 28. janvārī  Ludzas pilsētas ģimnāzijā un Ludzas 2.vidusskolā bija pasākumi, kurus vadīja vieslektore Agita Šmitiņa, ilggadēja karjeras konsultante un grupu trenere, Vidzemes Augstskolas docente, SIA Amber Puzzle, psiholoģisko spēļu izgudrošanas un ražošanas uzņēmuma, vadītāja.

A.Šmitiņa vada karjeras nodarbības dažādu vecumposmu skolēniem, konsultē vidusskolēnus un pieaugušos, rada jaunas  spēles, kuras izmanto karjeras izglītībā.

 Ludzas pilsētas ģimnāzijā nodarbībās “ Uz sliekšņa : mani lēmumi” 10. un 12.klases skolēni darbojās  ar asociatīvajām kārtīm un  karjeras kompasu.

Interesanta izvērtās diskusija par nākotnes profesijām, par robotizāciju, par to, kā mainās pieprasījums darba tirgū. Ir daudz profesiju, kas pakāpeniski izzūd,  aizvien biežāk cilvēki strādā attālināti, populāri kļūst līgumdarbi, kad speciālists pats piedāvā savus pakalpojumus, meklē klientus, pats nosaka darba laiku.

Agita Šmitiņa lika padomāt par to, kāda ir profesijas izvēles motivācija, cik liela ir paša skolēna pārliecība par izvēli, kur meklēt atbalstu.

Ludzas 2.vidusskolas  5. – 6.klašu skolēni karjeras nodarbībās – darbnīcās “Kā neapjukt profesiju pasaulē?” atraktīvā veidā pārrunāja par savām spējām un talantiem, kā arī noskaidroja, kuri mācību priekšmeti būtu īpaši labi jāapgūst, jo nākotnes profesijās tiem būs nozīmīga loma. Izglītojamie, izmantojot spēli “Tava profesija”, grupēja profesiju kartiņas atbilstoši dotajam uzdevumam un radoši darbojās.

Ludzas un Ciblas novadu apvienības skolas  ESF projektā Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” darbojas jau kopš 2017.gada. Sākotnēji to bija plānots īstenot līdz 2020. gada 31.decembrim, taču jau šobrīd ir zināms, ka tas tiks pagarināts vēl uz vienu mācību gadu .

 

Informāciju sagatavoja

Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes

vadītājas vietniece, 

projekta koordinatore 

Inese Romanova

coloring.cool