LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly cloudy
8°C
 
A A A

Putnu būrīšu darbnīca Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestādē

Iestājoties siltākam laikam un aizvien skaļākām putnu čalām, Blontu pirmsskolas izglītības iestādē aprīlis tradicionāli ir gājputnu sagaidīšanas mēnesis. Rotaļnodarbībās bērni iepazīst Latvijas gājputnus, pēta viņu izskatu un migrācijas ceļu. Putnu raksturu iepazīst latviešu tautas pasakās un tautasdziesmās. Bērni kopā ar skolotājām atklāja, ka no ziemošanas vietām mājās uz Latviju jau atlidojuši strazdi, tāpēc 8. aprīlī sadarbībā ar Dabas Aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas pārstāvi Dagni Vasiļevski tika organizēta putnu būrīšu darbnīca kopā ar bērniem un viņu vecākiem.

Pasākums ieguva lielu atsaucību un kopā tika pagatavoti 20 strazdu būrīši, ko ikviens Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes izglītojamais, kurš piedalījās darbnīcā, varēja vest uz mājām, lai dāvāt mājvietu skaistajiem dziedātājputniem savā pagalmā.

Putnu vērotājs Dagnis stāstīja par putnu būrīšu veidiem, demonstrēja, kā saviem spēkiem var izgatavot strazdu būri, atklāja, ar ko tas atšķiras no citiem putnu mājokļiem un palīdzēja čaklajiem dalībniekiem.

Liels paldies bērnu vecākiem un radiniekiem par aktivitāti un dalību! Īpašs paldies Aivaram Dubrovskim, kas sagatavoja nepieciešamos kokmateriālus un Blontu Kultūras namam par mājīgajām telpām! Putniņi par šo labo darbu noteikti pateiksies vēl vairākus gadus, priecējot ar skaistām dziesmām.

Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja

Lauma Caune

coloring.cool