LV EN

Ceturtdiena, 2022. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Cloudy
-1°C
 
A A A

Projekta “Es par tymsu nabāduoju” noslēdzošā lekcija jau šo piektdien

Piektdien, 7. oktobrī plkst. 11:30-13:00, tiešsaistes platformā Zoom norisināsies projekta “Es par tymsu nabāduoju” ceturtā, noslēdzošā lekcija “Kur var satikt mālu?”. Ivars Matisovs – doktorants studiju programmā “Ģeogrāfija”, apakšnozarē “Cilvēka ģeogrāfija”, stāstīs par to, kur vēl var sastapt mālu.

Lai pieteiktos semināram, jāaizpilda pieteikšanās anketa, tā atrodama šeit: https://ej.uz/pie_teikums_4

Aizpildot anketu, tā automātiski tiek nosūtīta Jums uz e-pastu. Pieeju visiem semināru ierakstiem saņems visi dalībnieki pēc lekciju cikla noslēguma.

Šinī projektā, tā organizētāji vēlas, ar Latgales podniecības pamatmateriāla – māla – starpniecību apvienot kopīgā, kreatīvā un izglītojošā procesā pusaudžus un pieaugušos, lai – 

  • A. radītu vēstījumu “es par tymsu nabāduoju” un pašiem kļūt par tādiem, kas spēj dāvāt un sargāt gaismu, dot cilvēcības siltumu;
  • B. iesētu ideju pusaudžu prātos par podnieka vai keramiķa profesiju, jo vairākus gadus profesionālajās mākslas izglītības iestādēs keramikas dizaina nodaļā ir samazinājies izglītojamo skaits līdz minimumam;
  • C. veidot starptautiskas sadarbības “laipas” domu apmaiņai par tradicionālo podniecību un laikmetīgo keramiku.

Projekta ietvaros norisinājās vairākas meistarklases. Dalībnieki no 20 Latgales izglītības iestādēm viesojās pie keramiķiem/podniekiem un darināja gaismas mājas, pilis vai lukturus. 

Attēlā: Projekta ietvaros organizētas meistarklases. Kopā piedalās 60 dalībnieki no visas Latgales.

Novembrī, pirms valsts svētkiem sāksies šo radīto darbu izstāžu ceļš posmā Rogovka-Lūznava-Latgales vēstniecība GORS. Katrā no eksponēšanas vietām izstādes darbi nesīs savu unikālo vēstījumu, kas apliecinās šīs iestādes vērtības un kultūras politiku. Sešdesmit gaismas pilis, mājas vai lukturi kļūs par gaismas sargātājiem un Ziemassvētku dāvanām kādiem šobrīd vēl nezināmiem cilvēkiem.

Informāciju apkopoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste