LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 04. oktobris
Modra, Francis
Ludza
Cloudy
6°C
 
A A A

Priecīgi atkal būt kopā!

Viena no izglītības iestādes funkcijām ir sadarbība ar izglītojamo vecākiem un atbalsta sniegšana bērnu izglītošanā un audzināšanā. Mūsdienu kompetenču pieejas kontekstā vecāku loma bērnu izglītošanas un audzināšanas procesā kļūst arvien lielāka. Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” vecāki aktīvi piedalās iestādes dzīvē un dažādos iestādes organizētajos pasākumos.

Mēs kopā mācamies, ejam pārgājienos, svinam svētkus, uzkopjam un rotājam pagalmu, kas pēdējos divus gadus tika krasi ierobežots. Tādēļ šopavasar visiem stipri kārojās pilnvērtīga kopābūšana.

Viena no sadarbības ar vecākiem forma ir vecāku nedēļas organizēšana.  Šogad mēs atkal ar prieku  aicinājām piedalīties vecāku nedēļas “Mēs Latvijā – mēs “Namiņā” mācību procesa norisē. Lai arī vecākiem ikdienā ir savs darbs un savas darīšanas, ļoti būtiska ir iesaiste bērnudārza dzīvē. Kā vienmēr visu grupu vecāki bija ļoti atsaucīgi un radoši.

Grupas “Vāverīte” 2 – 3 gadīgie bērni kopā ar Timura Bogdanova mammu iemīcīja mīklu pīrāgiem. Kad pīrāgi bija izcepušies, bērni aizrautīgi tos rotāja.

   


Grupas “Bitīte” 4 – 5 gadus vecie bērni kopā ar Katerinas Oļbergas mammu gatavoja karodziņus, ar kuriem noformēja grupiņu 4. maija svētkiem, kā saka bērnudārzā, Latvijas otrās dzimšanas dienas svinībām. Kopā ar Sofijas Streļcovas, Amandas Mikitanovas un Vlada Puzāna mammām interesanti pavadīja laiku Ludzas parkā, kur rīkoja jautras stafetes. Raivja Seņkova mammas vadībā bērni kļuva par čakliem dārzniekiem – puķu dobēs tika stādītas samtenes un citas pašu dēstītās puķes.   


Radoša nedēļa bija arī jaukta vecuma grupā “Mārīte”, kuru apmeklē 3 – 5 gadus veci bērni. Kopā ar Juliannas Ornicānes vecmāmiņu bērni gatavoja skaistas dāvaniņas mammām. Manikīra meistarklasi vadīja Lukasa Tretjakova mamma. Savukārt Damira Dzevaltovska ģimenes locekļi aicināja uz savām darba vietām – tētis bērnus sagaidīja novadpētniecības muzejā, bet vecmāmiņa Ludzas novada bibliotēkā, kur bērni iesaistījās izzinošā un aizraujošās nodarbībās.


Ar notikumiem bagāta vecāku nedēļa bija arī 5 gadīgo bērnu grupā “Putniņš”. Pirmdien bērni kopā ar Ņikitas Grižibovska mammu veidoja skaistas ziedu kompozīcijas. Otrdien bērniem bija lieliska iespēja piedalīties  radošajā darbnīcā  Ludzas BJC kopā ar Oskara Stroda mammu. Ceturtdien “Putniņus” policijas iecirknī, gaidīja Ērikas Belobokovas un Denijas Seņkovas mammas. Viņas stāstīja bērniem par savu profesiju. Nedēļas noslēgumā bērni lutināja sevi ar pašrocīgi gatavotu torti, kura tapa Albīnas Rutkinas mammas organizētajā nodarbībā.


Paši lielākie iestādes bērni, kuri jau šoruden dosies uz skolu – “Taurenīši”, kopā ar Emīlijas Maslinovskas mammu dziedāja jautras dziesmiņas angļu valodā, bet ar Viktorijas Račukas mammu veidoja pavasarīgas plēstās aplikācijas. Ceturtdiena 5. maijs grupā bija Ukrainas diena, ko organizēja trīs bērnu māmiņas. Timura Bogdanova un Artjoma Vovk mammas bērniem mācīja spēlēt ukraiņu tautas rotaļas, runāt skaitāmpantiņus ukraiņu valodā, iepazīstināja par savu valsti un tās simboliku, ar bērniem izgatavoja Ukrainas valsts karodziņus un darbojās puķu dobju veidošanā. Savukārt Slavias Salii mamma demonstrēja mākslas vingrošanas elementus, un jautras mūzikas pavadījumā iemācīja “Taurenīšiem” jestru deju.

 

Paldies vecākiem pāri iesaistīšanos iestādes dzīvē, par aktīvu dalību savu bērnu attīstības veicināšanā.

Veiksmīga komunikācija starp pirmsskolas izglītības iestādi un bērna vecākiem ir nozīmīga bērnam draudzīgas bērnudārza vides veidošanā. 

 Paldies!

Kolektīva vārdā,

vadītāja Inga Loseviča un metodiķe Tatjana Medvecka