LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 16. maijs
Edijs, Edvīns
Ludza
Mostly cloudy
9°C
 
A A A

Pilnveidosim digitālās prasmes!

Daudziem šis COVID -19 krīzes laiks ir licis pārvērtēt savu darbību, pievērsties nestandarta risinājumiem, vai pat mainīt darbu. Varbūt ir īstais brīdis apgūt jaunas prasmes un  kompetences?

No 31. maija līdz 30. jūnijam norit pieteikšanās mācībām pieaugušajiem ESF projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” digitālo prasmju izglītības programmās. Šajā pietiekšanās kārtā ikviens strādājošais vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no piedāvātajām 412 izglītības programmām, kas aptver gan digitālās pamatprasmes, gan padziļinātu augstākā zināšanu līmeņa digitālo prasmju mācības pieaugušajiem. 

Tāpat kā iepriekš, mācībās aicināti pieteikties strādājošie un pašnodarbinātie iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, vai strādājošie pensionāri.

Mācību organizācija:

  • mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kas pieteiksies attālināto mācību kārtā, sāksies 2021. gada augustā un septembrī; 
  • pēc tam, kad būs nokomplektēta grupa, jāgaida ziņa no izglītības iestādes, jāslēdz mācību līgums un jāveic 5 vai 10% līdzmaksājums atkarībā no izvēlētā izglītības programmas veida:  
    • to var veikt arī strādājošā darba devējs vai kāda cita fiziska vai juridiska persona;
    • maksājumu nevar atgūt, ja mācības netiek pabeigtas;
    • personas ar trūcīgā vai maznodrošinātā statusu ir atbrīvotas no līdzmaksājuma un var mācīties bez maksas.
  • mācības notiek dažādos laikos – gan darba dienu vakaros, gan brīvdienās, atsevišķās programmās mācības var notikt arī pa dienu, kā arī tās var notikt dažādā intensitātē, tāpēc aicina noskaidrot plānotos mācību norises laikus izvēlētajā izglītības iestādē pirms pieteikšanās; 
  • mācību ilgums var būt no dažām nedēļām līdz vairākiem mēnešiem un pat gadam vai pusotram atkarībā no izvēlētās izglītības programmas. 

Sākot ar 2021. gada 5. jūniju, nodarbinātie, kuri projekta laikā vienu reizi mācības jau būs pabeiguši, otru reizi pieteikties izglītības programmas apguvei varēs ne ātrāk kā vienu mēnesi pēc iepriekšējo mācību pabeigšanas dienas. Savukārt bez izmaiņām spēkā paliek nosacījums, ka strādājošie, kuri mācības uzsāka, bet kādu iemeslu dēļ pārtrauca, atkārtoti var pieteikties mācībām ne ātrāk kā sešus mēnešus pēc iepriekšējo mācību pārtraukšanas dienas. 

Šajā, 6. mācību kārtā, mācīties vari jebkurā izglītības iestādē, kura piedalās projektā, jo mācības notiks  attālināti.

Apmeklē  macibaspieaugusajiem.lv, piesakies , ja nepieciešama palīdzība vai konsultācija, zvani – 65707141 vai  29429537 ( projekta koordinatore Ludzas novadā I.Romanova).

 

  Informāciju sagatavoja  Inese Romanova

Pieaugušo izglītības koordinatore Ludzas novadā

coloring.cool