LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly sunny
15°C
 
A A A

PII “Pasaciņa” piedalās projektā “Šalle Latvijai”

No 21. līdz 24. februārim Ludzas novada iedzīvotājiem dota iespēja iesaistīties projektā “Šalle Latvijai”. Tā mērķis ir rokadīšanas un mašīnas adīšanas tehnikā, viena gada garumā, radīt unikālu adījumu – šalli, kas savā neatkārtojamā veidā atspoguļotu visas Latvijas adītāju prasmes, katra novada individuālo krāsu un rakstu izpratni. Vienot iedzīvotājus kopīgam mērķim, nodot adīšanas prasmes no paaudzes uz paaudzi, apzinoties un novērtējot katra ieguldījumu.

Ludzas novadā projekta “Šalle Latvijai” posmu organizē adīšanas klubs “Musturprieks” sadarbībā ar Ludzas novada bibliotēku.

21. februāra rītā Ludzas pilsētas PII “Pasaciņa’’ trīs grupu bērniem (grupai “Saulīte’’, grupai “Ziediņš” un grupai “Pūcītes”) tika piedāvāta fantastiska iespēja iepazīties ar šo jau uzadīto šalles daļu un piedalīties pirmo Ludzas novada rokdarbnieču rindiņu adīšanā.

Ludzas novadā šī projekta koordinatore ir “Pasaciņa’’ pirmsskolas skolotāja Evita Andrejeva, kura arī bija iniciatore šīs šalles “viesošanās’’ mūsu iestādē. Pirmās rindiņas ieadīja Evita Andrejeva un pirmsskolas skolotāja Diāna Mežale.

Izvērtās ļoti interesants, izzinošs pasākums. Beigās visi kopā nodziedāja latviešu tautasdziesmu “Adiet, bērni, ko adiet”.

Esam gandarīti, ka mūsu iestādē strādā ne tikai radošas pirmsskolas skolotājas, bet arī čaklas rokdarbnieces. Paldies Evitai, ka deva iespēju pieskarties šim vēsturiskajam, ļoti emocionālajam mirklim.

Dace Rudzusīka, Ludzas pilsētas PII “”Pasaciņa’’ metodiķe

 

 

 

coloring.cool