LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 25. jūnijs
Maiga, Milija
Ludza
Sunny
28°C
 
A A A

Pašvaldībām lūdz sniegt atbalstu robežpārkāpēju izmitināšanā

Ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, kā arī ievērojot lielo Lietuvas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu, Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā no 11. augusta līdz 10. novembrim tika izsludināta ārkārtējā situācija. Iekšlietu ministrija (IeM) vērsās pie pašvaldībām, ar lūgumu apzināt pašvaldībā esošos resursus, ko nepieciešamības gadījumā varētu iesaistīt, ja valstī ierastos liels migrantu skaits, to izmitināšanai un palīdzības sniegšanai. 

Ludzas novada pašvaldība sniedza informāciju par vairākiem objektiem Ludzas novadā, Iekšlietu ministrija izteica interesi par ēkām, kurās atradās bijusī Ezersalas speciālā internātskola. Tāpat, IeM vērsusies pašvaldībā ar lūgumu rast iespēju nodot minēto objektu Valsts robežsardzes rīcībā, aizturēto ārzemnieku pagaidu izmitināšanai. 

Pirms tam, ir jāveic objekta apsekošana,  jāizvērtē ēkas atbilstība noteiktajām, tostarp drošības, prasībām. Gala lēmums par objekta nodošanu Valsts Robežsardzei vēl nav pieņemts, tas var tikt darīts vien ar domes deputātu atbalstu, izskatot jautājumu kādā no domes sēdēm.

Operatīvās vadības centra (OVC) vadītājs, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs aģentūrai LETA ziņo, ka aizturēto ārzemnieku izmitināšana un pieejamā infrastruktūra ir Valsts robežsardzes pārziņā, savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārraudzībā ir patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs “Mucenieki”, uz kuru tiek novirzīti neaizturētie robežpārkāpēji, kuri jau ir lūguši patvērumu.

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste

Attēls: LETA

 

 

 

coloring.cool