LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly sunny
15°C
 
A A A

Pasniedz Ludzas novada pašvaldības Atzinības rakstu

Šogad pirmais Ludzas novada pašvaldības Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu krievu kultūras saglabāšanā un attīstīšanā Ludzas novadā, aktīvu līdzdalību novada sabiedriskajā dzīvē, un sakarā ar dzīves jubileju piešķirts Ludzas novada domes deputātei, Ludzas krievu biedrības “NASLIEDIJE” vadītājai Jevgenijai Kuščai. Atzinības rakstu pasniedza Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, izpilddirektors Sergejs Jakovļevs un Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 3. vietnieks Valdis Maslovskis.

Jevgenija Kušča jau kopš 2005. gada ir Ludzas novada domes deputāte, paralēli tam, Ludzas krievu biedrības “NASLIEDIJE” priekšsēdētāja, no 2008. – 2010. gadam Jevgenija bija Ludzas pilsētas un novada domes priekšsēdētāja, no 2017. – 2021. gadam – Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos, izglītības un kultūras jautājumos. Kopš 2011. gada – Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs”” vadītāja, kur strādā arī šobrīd.

Jau teju 17 gadus Atzinības raksta ieguvēja Jevgenija Kušča vada, koordinē un attīsta biedrības “Ludzas krievu biedrība “NASLIEDIJE”” darbu. Šo gadu laikā organizēti neskaitāmi pasākumi, izveidota cieša saikne ar citām mazākumtautību kopienām un krievu biedrībām citās Latvijas pilsētās, bagātinot mūsu pilsētas un novada kultūras dzīvi, un popularizējot Ludzas novada tēlu arī valsts mērogā. 

Ludzas krievu biedrība “Nasliedije” organizē literāros, muzikālos, jaunrades pasākumus, organizē izstādes, Ludzas iedzīvotāju tikšanās ar interesantiem dažādu profesiju pārstāvjiem un radošiem cilvēkiem, veido Ludzas iedzīvotāju atmiņu hroniku, piedalās Ludzas pilsētas svētku orgkomitejā. Par tradicionāliem Ludzas rajonā ir kļuvuši „Nasliedije” biedru organizētie un vadītie krievu romances un lirikas vakari, garīgās mūzikas pasākumi, radošie vakari, grāmatu prezentācijas. 2020. gadā Ludzas krievu biedrība „NASLIEDIJE” svinēja savu 15 gadu pastāvēšanas jubileju. 

Sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

coloring.cool