LV EN

Piektdiena, 2022. gada 25. novembris
Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne
Ludza
Mostly cloudy
-4°C
 
A A A

Pasniedz balvas veiksmīgākajiem uzņēmējiem

Konkursa „Ludzas novada uzņēmēju gada balva 2014” 10 nominācijām šogad tika pieteikts 21 pretendents.

29. decembrī Ludzas Mūzikas pamatskolas zālē svinīgi tika pasniegtas 9 balvas (speciālbalvai nominācijā „Ludzas novada tēla popularizētājs” pretendentu šogad nebija). Pārējie 12 konkursam izvirzītie dalībnieki saņēma Ludzas novada pašvaldības Pateicības rakstus.

Kā informēja Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns, uzvarētāji nominācijās „Lielākais nodokļu maksātājs” un „Lielākais darba devējs” tika noteikti pēc VID sniegtās informācijas. Lielākais nodokļu maksātājs novadā 2014. gadā bija SIA „Ludzas maiznīca”, bet lielākais darba devējsSIA „Ariols”, kurā nodarbināti vairāk nekā 80 novada iedzīvotāji. Pateicības raksti tika pasniegti SIA „Cirmas bekons”, kā arī uzņēmumiem, kas ir pašvaldības kapitālsabiedrības, – SIA ”Ludzas medicīnas centrs” un SIA „Ludzas apsaimniekotājs”.

Balva nominācijā „Gada lauksaimnieks” tika piešķirta Aleksandram Bartusevičam no Rundēnu pagasta. Saimniecībā nodarbojas ar lopkopību. Aleksandrs veiksmīgi piedalījās pašvaldības rīkotajā mikrouzņēmumu projektu konkursā un ieguva finansiālu atbalstu slaukšanas iekārtu iegādei.

Pateicību šai nominācijā saņēma uzņēmīgā lauksaimniece Kristīne Ģēģere no Pureņu pagasta. Viņa īsā laikā iekopusi dārzeņu audzēšanas saimniecību, realizē savu produkciju tirgū.

Nominācijā „Gada jaunais komersants” par veiksmīgāko atzīta Jūlija Enikova. Viņas ideju atvērt veikalu, kurā pieņem un tirgo lietotas bērnu preces, jauniešu biznesa projektu konkursā atbalstīja pašvaldība, un izrādījās, ka augstais novērtējums ir pamatots. Pašlaik veikals sekmīgi darbojas, un Jūlija jau kļuvusi par darba devēju.

Šajā gadā konkursā bija izveidotas piecas jaunas nominācijas. Nominācijā „Gada bioloģiskais ražotājs” balvu saņēma Jura Valeiņa zemnieku saimniecība „Cerība” Briģu pagastā. Saimniecība dibināta 1992. gadā, stabili noturējusies un paplašinājusies jau 22 gadus. Pamatnozares: piena un gaļas lopkopība, aitkopība.

Pateicība šai nominācijā izteikta SIA „Certrārija” un Valentīnai Čerņavskai no Pureņu pagasta.

Nominācijā „Gada mājražotājs” balvu saņēma plašā apkārtnē pazīstamā bulciņu, piparkūku, pīrādziņu cepēja Mārīte Lipska. Pateicības raksts piešķirts Isnaudas pagasta Z/S „Veckrogs” (Olga Strode). Ludzāniešiem labi garšo šai saimniecībā sietie sieri.

Pirmo reizi balva tika piešķirta arī nevalstiskajām organizācijām – sociālajiem partneriem. Bija pieteiktas trīs aktīvas biedrības: „Līdzdalībai nav vecuma”, Ludzas Invalīdu biedrība un Diabēta biedrība.

Tā kā pagājušajā gadā vērienīgu projektu, iesaistot savās aktivitātēs sabiedrību, realizēja Ludzas diabēta biedrība, balvu šoreiz godam nopelnījuši šīs biedrības aktīvisti.

Arī nominācijā „Gada sporta un atpūtas vieta” uz balvu pretendēja trīs stabilas, laika pārbaudi izturējušas saimniecības: lauku mājas „Ezerzemes” Nirzas ezera krastā (Lolita Greitāne), lauku sēta „Aizupmājas” Ņukšu pagastā (Ingrīda Diļevka) un atpūtas komplekss „Zirga smaids” (Anatolijs Lapiks). Gada balva šoreiz piešķirta A. Lapika atpūtas kompleksam.

Pirmo reizi tika pasniegta balva nominācijā „Gada progresīvais uzņēmējs”. To saņēma kokapstrādes uzņēmums SIA „Alfa Spektrs” Briģos, kurā tiek īstenots vērienīgs ES atbalstīts projekts. Pateicība – SIA „Rasa L”.

DSC_1079Paldies visiem uzņēmējiem, kā arī tiem, kas viņus pieteica konkursam!

Vanda Žulina, korespondente

Svetlanas Rimšas foto. Vairāk foto – Fotogalerijās

LRT sižets Ludzas novada uzņēmēju godināšana (07.01.2015.)