LV EN

Ceturtdiena, 2023. gada 09. februāris
Simona, Apolonija
Ludza
Sunny
-6°C
 
A A A

Par ceļu uzturēšanu ziemas periodā

Šī gada ziema mūs bagātīgi apveltījusi ar sniegu, radot problēmas iedzīvotājiem un ceļu uzturētājiem. Vēlamies atgādināt, ka ceļu un ielu tīrīšana notiek saskaņā ar 07.01.2021. MK noteikumiem Nr.26 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”.

Augstākminēto MK noteikumu Nr.26 3.pielikums nosaka Autoceļu uzturēšanas prasību izpildes laiku ziemas sezonā atbilstoši autoceļu uzturēšanai klasei

Ziemas sezonā autoceļu pārvaldītājs nodrošina:

55.1. autoceļu un to kompleksā ietilpstošu būvju brauktuvju attīrīšanu no sniega un ledus;

55.2. autoceļu un to kompleksā ietilpstošu būvju brauktuvju apstrādi ar pretslīdes materiālu;

55.3. uz brauktuvēm ar nesaistītu segumu sasalušā vai piebrauktā sniega rievošanu;

55.4. ūdens novadīšanu no autoceļa seguma un nomalēm;

55.5. satiksmes organizācijas līdzekļu redzamību

Ja autoceļam ir noteikta C kategorija, brauktuves attīrīšana no sniega ir jāveic 24h laikā pēc intensīvas sniega snigšanas beigām.

Neskatoties uz to, ka mūsu pašvaldībā ir pietiekoši daudz D un E kategorijas autoceļu un to tīrīšanas laiks nav noteikts, pašvaldība saglabā praksi, pieturoties pie augstākās ceļu kategorijas nosacījumiem, un cenšas veikt brauktuves attīrīšanu no sniega 24h laikā.

Prioritāri tiek tīrīti pašvaldības ceļi un ielas, ceļi, kurus izmanto skolēnu autobusi, autoveikali. 

Lai iedzīvotājiem varētu sniegt neatliekamās medicīniskās palīdzības, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, policijas un citu dienestu pieejamību, Ludzas novada administratīvajā teritorijā, iespēju robežās, tiek nodrošināta ceļu tīrīšana no sniega 2022./2023. gada ziemas sezonā līdz mājām, kur ziemas periodā dzīvo cilvēki un to īpašnieki ir pieteikuši šo pakalpojumu.