LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Partly cloudy
-3°C
 
A A A

Pabeigta Ludzas kapu kapličas atjaunošana

Ludzas novada iedzīvotāji turpmāk savus piederīgos pēdējā gaitā varēs pavadīt pienācīgi – ilgus gadus nācās gaidīt apstiprinošu lēmumu un atrast finansējumu kapličas atjaunošanai, bet nu tā ir atjaunota un 2022.gada 27.decembrī nodota ekspluatācijā kopā ar labiekārtotu kapličas teritoriju.

1975.gadā Ludzā pie kapiem tika uzcelta kapliča un kopš tā laika tā netika atjaunota. Kapličas ēkas tehniskais stāvoklis bija neapmierinošs un pēdējos divus gadus pakalpojums netika sniegts, ne tikai pandēmijas COVID – 19 ierobežojumu dēļ, bet arī tāpēc, ka ekspluatēt šo ēku bija bīstami. Arī teritorija ap kapliču bija sliktā tehniskā stāvoklī.

Atbilstoši projektam tika veikti šādi galvenie Ludzas kapu kapličas atjaunošanas darbi: jumta nomaiņa, fasādes apdare, logu un durvju nomaiņa, betona grīdas izbūve, iekštelpu remontdarbi, jaunas elektroinstalācijas un apgaismojuma izbūve, ir izveidots jauns zārka galds un neliels altāris, soliņi, uzstādīts jauns informācijas stends, kā arī veikti citi projektā paredzētie darbi. Projekta ietvaros ir labiekārtota arī teritorija – nobruģēts laukums, uzstādīti soliņi un atkritumu urnas pie kapličas. Kā arī tika nojaukts vecais malkas šķūnis un izbūvēts jauns.

Projekta “Ludzas kapličas ēkas atjaunošana un teritorijas labiekārtošana” autors ir SIA “Rēzeknes nams”, būvuzņēmējs – SIA “ASKO AS”, būvuzraugs – SIA “Marčuks”. Projekts apstiprināts ar 2022.gada 31.maijā Ministru kabineta rīkojumu Nr.403 “Par atbalstītajiem pašvaldību augstas gatavības mērķdotāciju investīciju projektiem 2022. gadā” un piešķirts valsts budžeta finansējums – 85% apmērā – 129 483,90 EUR no kopējām attiecināmām būvdarbu izmaksām.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības
Attīstības un plānošanas nodaļas
vadītājas vietniece Ilona Mekša