LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Partly cloudy
-3°C
 
A A A

Novadā iemirdzas Ziemassvētku eglītes

4. decembrī, Otrajā adventē, ar aizraujošām rotaļām, gardām piparkūkām, siltu tēju un gaišu svētku noskaņu, Ludzas pilsētas centrālajā laukumā iemirdzējās Lielā Ziemassvētku eglīte. 

“Eglītes iedegšanas svētkos Ludzā aktīvi un radoši piedalījās Ludzas novada BJC popgrupa “Rozīnītes šokolādē” (sk. Vija Pavlovska), deju grupas skolotājas Sabīnes Valijevas vadībā, jauniešu projekta “Proti un Dari!” dalībniece Laura Lejiņa, pulciņa “Citādi rokdarbi” audzēkņi – rūķi, lapsa un zaķis (sk. Ilze Loce), kā arī Isnaudas amatierteātra jaunie censoņi. Svētku dalībniekus lustīgi iekustināja sniegavīri un pingvīni, kuriem tērpus gatavoja skolotāja Ruta Zviedre. Īpašu gaisotni un sirds siltumu deva Ludzas novada BJC un jauniešu kluba “Lietussargs” (vadītāja Solvita Binovska) ceptās piparkūkas un Ludzas novada kultūras nama sarūpētā tēja”, stāsta Ludzas novada BJC direktores vietniece Natālija Losāne. 

Attēlā: Egles iedegšanas pasākums. Pasākumu vada Ludzas novada BJC audzēkņi.

Egle Ludzas pilsētas centrālajā laukumā tika uzstādīta 30. novembrī, eglīti izvēlējās Ludzas novada pašvaldības vadības pārstāvji – Ludzas novada pašvaldības izpilddirektors Sergejs Jakovļevs un domes priekšsēdētāja 3. vietnieks Valdis Maslovskis. Ludzas novada pašvaldības un iedzīvotāju vārdā vēlamies teikt paldies SIA “Sodra Latvia” pārstāvim Jāzepam Deglim, kas jau tradicionāli dāvina viskrāšņāko no eglēm, lai šinī skaistajā svētku laikā tā priecē ikvienu novada iedzīvotāju un pilsētas viesi. Lielu paldies vēlamies teikt arī SIA “ERA-M” pārstāvjiem un Ērikam Krūmiņam, kā arī SIA “LUDZAS APSAIMNIEKOTĀJS” darbiniekiem, kas palīdzēja krāšņo svētku rotu nogādāt un uzstādīt pilsētas centrā.

Attēlā: Egle piegādāta un uzstādīta 2022. gada 30. novembrī.

Attēlā: Ziemassvētku dekori Ludzas pilsētā, pašvaldības centrālajā un vecpilsētas laukumos.

Šī gada Ziemassvētku eglei piemeklēti jauni dekori – sniegpārslas un gaismas bumbas, idejas autore ir Ludzas novada Būvvaldes arhitekte Darja Koževnikova. Tāpat papildināts svētku dekoru klāsts pilsētā, kā piemēram, pašvaldības laukumā uzstādīta stilizēta strūklaka, vecpilsētas laukumā iemirdzējās trīs dažāda izmēra egles. Pilsētvidē papildināti dekori, kas uzkārti uz gaismas laternām, tos manīsiet braucot pa Latgales ielu. 

Ludzas novada pašvaldība un Bērnu jauniešu centrs vēlas teikt paldies visiem ludzāniešiem un viesiem par kuplo svētku apmeklējumu! Lai sagaidot Ziemassvētkus gaiši iemirdzas mūsu sirdis un ir prieks par savu pilsētu!

Novada Lielās egles iedegšanas svētki Ludzas pilsētā | Foto: Jana Dukaļska

Savukārt, jau 2. decembrī uz Lielās pilsētas egles iedegšanu Kārsavas pilsētas skvērā pulcējās Kārsavas pilsētas un pagastu iedzīvotāji. Tas bija sirsnīgs pasākums ar dejām un skaistu fona mūziku. 

Egles iedegšanas pasākumā piedalījās Kārsavas pilsētas PII “Taurenītis”, Kārsavas vidusskolas 1. klases skolēni, Kārsavas KN bērnu deju kolektīvs “Vilcieniņš”, Malnavas pagasta PII “Sienāzītis” mazie audzēkņi. Daži bērni bija izveidojuši arī rotājumus, ko iekāra eglītē. Klātesošos uzrunāja Ludzas novada domes priekšsēdētāja 1. vietniece Ināra Silicka. Par rotājumiem parūpējās Kārsavas pilsētas noformēšanas mākslinieks Jānis Stepkāns, par pasākuma norisi – Kārsavas kultūras nama un pilsētas pārvaldes darbinieki. 

Ziemassvētku eglītes iedegšana Kārsavā | Foto: Antra Barkāne

 

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

Foto: Antra Barkāne, Jana Dukaļska