LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Clear
12°C
 
A A A

Noslēgušās fotokspedīcijas Zilupes, Ludzas un Kārsavas pilsētās

Pateicoties Zilupes kopienai, kas vēlas stiprināt starpkopienu sadarbību, kā arī veicināt pašiniciatīvu caur apkaimes vēstures un tagadnes iepazīšanu, tiks izdotas trīs bērnu lasām – pētām – darām grāmatas par Zilupi, Ludzu un Kārsavu. Kopumā noritēja trīs fotoekspēdīcijas kurās tika aicināti fotogrāfi un fotoamatieri, lai iemūžinātu neparastas populārāko tūrismu objektu detaļas Zilupē, Ludzā un Kārsavā. Katrā no fotoekspedīcijām kopīgi tika atlasīti seši veiksmīgākie darbi, ko iekļaus divpadsmit lappušu grāmatā.

Ar saviem iespaidiem dalās arī fotoekspedīcijas dalībniece Katrīna: “Man ļoti patika! Pirmo reizi biju Kārsavas Augšāmcelšanās evaņģēliski luteriskā baznīcā un Kārsavas Sirdsskaidrās Eufrosīnijas pareizticīgo baznīcā. Iesaku apmeklēt šīs vietas ik vienam, jo zinu, ka pat daudzi Kārsavieši un vietējie nav bijuši. Tur ir ko redzēt, sajust un dzirdēt. Paldies arī namu saimniecēm par ekskursiju un iepriekš nezināmiem faktiem! Bija interesanta, izzinoša un saulaina sestdiena!”

Kārsavas Sirdsskaidrās Eufrosīnijas pareizticīgo baznīca

Kārsavas pilsētas autentiskā un daudzveidīgā apbūve vēl ir krāšņi saglabājusies. Fotoekspedīcijas laikā daži objekti tika iemūžināti arī no augšas ar drona palīdzību, tādējādi atklājot izteiksmīgus skatus pat pašiem Kārsavas iedzīvotājiem – Šņitkas upes mežģīņu rakstus un Antonovas dārzu, kas atrodas starp Kārsavas Augšāmcelšanās evaņģēliski luterisko baznīcu un kultūrvēstures centru “Līču mājas”. Izrādās šī dārza daļa ir saglabājusi savu formu, kas līdzīga latvju rakstu Saules zīmei. Kultūrvēstures centra “Līču mājas” darbinieku priecātos, ja kāds padalītos ar stāstu vai fotogrāfiju, kā tad izskatījās šis iespaidīgais Antonovas dārzs.


Antonovas dārzs. Fotogrāfijas autors: Dainis Poikāns

“Ļoti patika, man kā cilvēkam, kuram patīk fotografēt un interesē savas pilsētas vēsture. Bija tiešām interesanti! Pasākumā patika vienotā pastaiga un informatīvais stāstījums par katru vietu, ko apmeklējām. Es savu pilsētu esmu redzējis no dažādiem skatu punktiem, bet arī šoreiz atklāju vēl dažādākus skatus. Pabiju arī vietās, kur iepriekš nekad nebiju bijis. Arī savās fotogrāfijās vēlējos parādīt, kā tieši konkrēto vietu/objektu es redzu tajā mirklī. Noslēgumā pašam bija patīkams pārsteigums par sanākušajām fotogrāfijām, jo rezultāts izdevās, manuprāt, ļoti jauks. Arī laikapstākļi bija mums pateicīgi. Kā fotogrāfs varu piebilst – tu vari ikdienā staigāt garām kādai vietai, bet neredzēsi un nesaskatīsi to, ja nebūs attiecīgo laikapstākļu vai stundas. Mūsu pilsēta ir tik skaista gan kopējā skatījumā, ko esam pieraduši redzēt, gan arī sevišķi īpatnēja detaļu redzējumā, ko ikdienā nemaz nepamanām. Šajā fotoekspedīcijā, pievēršot uzsvaru detalizētiem skatiem, bija ļoti interesanti pavērot objektus nedaudz citādāk- detalizētāk. Jāpiebilst, ka katrs mēs šīs detaļas pamanām citādāk. Bija interesanti noslēgumā paskatīties, kā katram ir sanācis saskatīt mūsu ekspedīcijā apskatītos objektus. Diena paskrēja nemanot jaukās kompānijas dēļ. Vēlos pateikties Intai Jurčai, kura mani uzaicināja apmeklēt šo fotoekspedīciju. Šī bija brīnišķīga diena jaukā kompānijā un ar lieliskām fotogrāfijām!” stāsta fotoekspedīcijas dalībnieks Igors.

Zilupes tūrisma organizatore Ilga Ivanova atklāj, ka šo trīs bērnu grāmatu vāku dizainā ir iekļautas katras pilsētas ģērboņa pamatkrāsas un raksturojošās latvju zīmes – Austras koks (Zilupe), Saules zīme (Ludza) un Jumis (Kārsava).


Bērnu grāmatu vāku dizaini


Iniciatīvu atbalsta Izglītības Iniciatīvu Centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā projekta “Darbīgās kopienas” ietvaros. #IIC #PeopleToPeople #DarbīgāsKopienasLatgalē


Informāciju sagatavoja Antra Barkāne, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Fotogrāfiju galerijā ir aplūkojama 26.februāra fotoekspedīcija Kārsavā

coloring.cool