LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 23. jūnijs
Līga
Ludza
Sunny
10°C
 
A A A

Nometne “Dabas detektīvi” Ludzas pilsētas vidusskolā

Jūlija izskaņā un augustā aizvadītas divas vasaras dienas nometnes Ludzas pilsētas vidusskolas sākumskolas skolēniem “Dabas detektīvi” (20 skolēni nometnē piedalījās laika posmā no 27. jūlija līdz 2. augustam., 20 skolēni – no 3. līdz 9.augustam.). Nometnes organizētas valsts programmas “Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai” ietvaros.

Atkalredzēšanās un iepazīšanās prieks, pozitīvas emocijas, radošas āra nodarbības, izzinoši piedzīvojumi un sportiskās aktivitātes piepildīja mazo detektīvu ikdienu. Nometnes koncepcija tika balstīta un bērnu izziņas prieku, kustību aktivitātēm un pētniecisko darbošanos, iesaistoties daudzveidīgos piedzīvojumos, kas aicina domāt, pieņemt patstāvīgus lēmumus, sadarboties, gūstot prieku, gandarījumu, jaunu pieredzi, zināšanas un apliecinājumu “Es varu un mums kopā izdodas!” Detektīvi spēles veidā iepazina skolas apkārtni, atklājot vēl nezināmos mazos noslēpumus skolas teritorijā, pēc norādēm meklēja noslēpumaino Misteru Omulīgo (arbūzu), kuru mērīja, svēra, dalīja un gardi apēda! Skolas parks tika pētīts ar lupu, un atklāti mazie dabas brīnumi: kukaiņi, augi, ķērpji, neparastas lapas, pērnie kastaņi, koku miza un vēl, un vēl… Citudien lielāki un mazāki akmentiņi, mazo detektīvu rokām apgleznoti, pārvērtās par dzīvniekiem, augļiem, ainavām, košām iespaidu glezniņām. Tapa pašu rokām veidotas, krāsotas mājas un mājiņas no kartona kastēm mīļdzīvniekiem, rotaļlietām un pašiem. Aizrautīgā darbošanās un kopīgais darītprieks konstruēšanas procesu padarīja interesantu un idejām bagātu. Eksperimentu dienā detektīvi uzzināja, kā darbojas vulkāni, kas ir limonādes burbulīšos, kā var sajust gaisu, kas ir okeāns un kā klājas okeānu dzīvniekiem. Izjust dabas pieskārienu caur sevi un izmēģināt – nozīmēja pētīt, censties notiekošo izskaidrot un apzināties sevi kā dabas daļu un draugu. Nometnes laikā bērni piedzīvoja tikšanos ar Meža māti un uzzināja daudz interesanta par Latvijas putniem, piedalījās aizraujošā kvestā “Iepazīsti parku un ieraugi neparasto”, kas bija gan treniņš prātam, gan kājām, kur izpaudās komandas un vienotības spēks. Mazos detektīvus ļoti iepriecināja sporta nodarbības ar interesantiem uzdevumiem un darbošanos ar sporta inventāru. Kopīgie piedzīvojumi noslēdzās ar detektīvu ballīti, kurā neizpalika jautri uzdevumi, dejošana, prieks, pozitīvas emocijas, dāvaniņas atmiņai par saturīgi pavadīto laiku vasaras nometnē!

Paldies jaukajām izzinošo nodarbību vadītājām Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas bibliotekārei Ilgai Kaupužai un Ludzas Novadpētniecības muzejpedagoģei Ritai Kučānei! Paldies nometnes detektīvu skolotājām Intai Nogdai, Inetai Misānei, Ingai Rimšai, Skaidrītei Pulei, Solvitai Narnickai un skolas saimnieciskajiem darbiniekiem!

FOTO GALERIJA

Laila Budreviča, Ludzas pilsētas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā

 

coloring.cool