LV RU EN

Svētdiena, 2022. gada 02. oktobris
Skaidris, Ilma
Ludza
Cloudy
6°C
 
A A A

“Meža dienas” ietvaros labiekārto Pasienes muižas parku

Ludzas novada Pasienes pagasta Pasienes ciema vecās muižas parkā no 2021. gada 9. septembra līdz 20. oktobrim norisinājās Meža dienas. Projekta autors – Latvijas Pašvaldību Savienība. Projekts tika realizēts par valsts līdzekļiem. Latvijas sabiedrība Meža dienās 2021 tiek aicināta pievērst uzmanību parku, aleju, koku rindu, dendroloģisko stādījumu stāvoklim un palīdzēt risināt labiekārtošanu, kā arī ar meža apsaimniekošanu saistītajiem jautājumiem.

Projekta mērķis – pašvaldību darbi parkos un izpratne par meža veidošanu.

Saskaņā ar vēsturisko muižas parka plānu tika papildināti daudzgadīgie stādījumi muižas parkā, pie liepu apļa izvietoti soli. Notika izglītojošs pasākums – par parkā augošu koku un stādu kopšanu, koku nozīmi vēsturiskajā  ainavā, par koku sugu nomaiņu parkā . Izglītojošo semināru vadīja mežsaimnieks Kārlis Skrastiņš. Lekcijas tēma: “Mežs cilvēka dzīvē un meža apsaimniekošanas nozīme”. Auditorija – Pasienes pagasta iedzīvotāji.  Šie jautājumi ir svarīgi un nepieciešami mūsu pagasta cilvēkiem, kā arī  tūrisma veicināšanai.

Informāciju sagatavoja Pasienes pagasta pārvaldes vadītāja Skaidrīte Marčenoka