LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 23. jūnijs
Līga
Ludza
Clear
9°C
 
A A A

“Ludzas pilsētas svētki 2021 – Ludzai 844”- svētkos Ludza staroja!

Foto: Ralfs Punans

 
Ar dažādām aizraujošām aktivitātēm aizvadītajā nedēļas nogalē, no 13.-14. augustam, nosvinēti Ludzas pilsētas svētki “Ludzai- 844”. Lai gan šogad svētkos iztikām bez lielkoncerta, svētku sajūta bija izteikti jauka un mājīga. Svētkos izbaudījām vietējo un Latvijas mākslinieku uzstāšanos, tirdziņus, atrakcijas bērniem, gastronomiskos garšas piedzīvojumus, sporta sacensības, gaismu šovu, āra bibliotēkas atklāšanu, ģimeņu pikniku.
 
Īpašu sajūsmu ludzāniešos un pilsētas viesos izraisīja parka pārvērtības, svētkos Ludzas pilsētas parks pārtapa par maģisku vietu, kur satikās gaismas un dzīvā mūzika. Naksnīgajā pastaigā pa Ludzas pilsētas parku pavadīja čella virtuozs Mareks Radzevičs, ievērojamais akordeonists Kaspars Gulbis un aizraujošais ģitārspēles solists Mārcis Auziņš.
 

Attēlā: Čella virtuozs Mareks Radzevičs. Foto: Ralfs Punans

 
Svētku sajūta, kā jau ierasts, ienāca ar orķestra skaņām, svētku rītā ludzāniešus modināja pūtēju orķestris “Ludza”. Tam sekoja “Seno arodu diena” vecpilsētas laukumā, paralēli notika aktivitātes bērniem un ģimenēm.
 

Attēlā: Labumi no tirdziņa “Seno arodu diena”. 

 
“Ģimeņu pikniks” Ludzas Novadpētniecības muzejā un īpaši sarūpēta dāvana bērniem no Ludzas novada pašvaldības “Piepūšamo atrakciju pilsētiņa” stadionā “Vārpa”.
 

Attēlā: “Piepūšamo atrakciju pilsētiņa” stadionā “Vārpa”.

 
Novadnieki un viesi bija aicināti doties gastronomiskā piedzīvojumā. Saimes galda/Mājas kafejnīcu dienā ikviens interesents varēja apmeklēt kādu no 12 vietām Ludzas novadā, kur ikvienu “gostu” – (ciemiņu) cienāja ar ierastiem un vēl līdz šim nezināmiem, izcili gardiem ēdieniem.
 

Attēlā: Kadrs no “Saimes galda/Mājas kafejnīcu dienu” cienasta saimniecībā “Baložu sēta”. “Grunduļi”, Berezovka, Līdumnieku pagasts, Ciblas novads.

 
Mākslinieku POP UP tirdziņā “Multimāksla” ikvienam draudzīgā atmosfērā bija iespēja satikties ar Rēziju Kalniņu, Agnesi Zeltiņu, Sergeju Jēgeru, Aigaru Krēslu no grupas Jumprava, Daini Dobelnieku no grupas Eolika, Ievu Akurāteri un Ievu Sutugovu.
 

Attēlā: Agnese Zeltiņa mākslinieku POP UP tirdziņā “Multimāksla” iepazīstināja ar “Soulstones” darinājumiem.

 
Neizpalika arī bez aktīviem sporta pasākumiem: pludmalē “Radziņš” norisinājās atklātais handbola turnīrs sievietēm un vīriešiem, triatlons un starptautiskās sacensības svarcelšanā sporta kompleksā “Vārpa”.
 

Attēlā: Pludmales handbola čempionāts.

 
Ludzas pilsētas parkā notika Āra bibliotēkas atklāšana. Tagad, pastaigājoties pa Ludzas pilsētas parku, būs iespēja lasīt un mainīties ar grāmatām. Neviltotu interesi ludzāniešos izraisīja Igora Pliča atmiņu stāsti par pavadīto laiku Ludzā.
 

Attēlā: Ludzas Tautas nama vadītāja Valentīna Razumovska sveic Igoru Pliču.

 
Ņemot vērā valstī noteiktos drošības pasākumus, svētku dalībnieki tika aicināti izretināties un apmeklēt dažādus pasākumus savai gaumei, dažādās pilsētas vietās, piemēram, parkā, Ludzas Novadpētniecības muzejā, pludmalē “Radziņš”, stadionā “Vārpa” un citviet, daudzi pasākumi norisinājās vienlaikus.

Paldies radošās un muzikālās programmas veidotājiem un nodrošinātājiem, kā arī liels paldies visām pašvaldības iestādēm un darbiniekiem, kas iesaistījās Ludzas pilsētas svētku organizēšanā! Paldies iedzīvotājiem par kopā būšanu un atzinīgo novērtējumu! 

Informāciju sagatavoja Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

Svētku fotogrāfijas aplūkojamas ŠEIT

coloring.cool