LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 01. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars
Ludza
Sunny
22°C
 
A A A

Ludzas pilsētas ģimnāzijas vidusskolēni izzina nākotnes iespējas Izstādē “Skola 2019”

Visiem Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11. un 12. klašu skolēniem 1. martā bija dota iespēja apmeklēt plašāko un vērienīgāko izglītības  iestāžu izstādi “Skola 2019”, kas tradicionāli notika Ķīpsalā. Izstādē piedalījās 140 mācību iestādes no Latvijas un ārvalstīm.

Milzīgais informācijas apjoms, lielais apmeklētāju daudzums sākumā pat samulsināja. Tie, kuri jau ir izvēlējušies mācību jomu, mērķtiecīgi devās meklēt savu koledžu un augstskolu stendus, bet liela daļa centās izstaigāt visu halli, apstājoties pie interesantākajiem piedāvājumiem. Visiem patika paraugdemonstrējumi robotikas stendā, kaut būtu interesanti vairāk uzzināt, kā roboti tiek būvēti. Topošie mediķi paguva gan izgatavot zobu protēzi, gan pārbaudīt prasmes asinsspiediena mērīšanā, noņemt asins analīzes no vēnas.

    

12. klases izglītojamie interesējās par studiju iespējām gan Latvijā, gan ārzemēs. Skolēni interesējās par tādām mācību iestādēm kā LU, RSU, RTU, LLU, DU, kā arī Latvijas Aizsardzības akadēmija, Latvijas Jūras akadēmija.

Bija pieejams milzu daudzums dažādu informatīvo bukletu, tomēr visvērtīgākās izrādījās sarunas ar studentiem un pasniedzējiem, kas prezentēja savas skolas. Tad varēja uzzināt gan par dzīves apstākļiem dienesta viesnīcās, stipendijām, darba režīmu un daudz ko citu.

Skolēnu atsauksmes par redzēto:

  • Izstāde jāapmeklē 10. vai 11. klasē, bet 12. klasē vērtīgāk ir doties uz izvēlētās mācību iestādes Atvērto durvju dienām.
  • Ir ļoti daudz profesiju, par kurām mēs pat nezinām, tāpēc, pirms izvēlēties, ir jāinteresējas , ko piedāvā koledžas, tehnikumi un mazāk populārās augstskolas.
  • Pārāk maz izmantojam mācības ārzemēs, kaut arī piedāvājums ir visai plašs un ne vienmēr tas ir ļoti dārgi.
  • Gribētos, lai izstādē augstskolu un citu mācību iestāžu stendi būtu izvietoti pa nozarēm. Tad būtu vieglāk orientēties.
  • Traucēja lielais apmeklētāju skaits un burzma.
  • Ne visi izmantoja unikālo iespēju iztaujāt mācību iestādes prezentētājus.
  • Tomēr kopumā ir vērts apmeklēt šādas izstādes, kas atklāj profesiju un mācību iestāžu daudzveidību.
  • Agrita bija pārsteigta par to, ka izstādē tika piedāvāts liels klāsts mācību iestāžu, kuras saistītas ar ekonomikas nozari, kā arī atzina, ka ieguva visaptverošu informāciju par studiju iespējām medicīnas nozarē.
  • Valērija, apmeklējot izstādi, izvēlējās mācību iestādi, kurā turpinās studijas. Meitenes nevēlas atklāt, kur tālāk studēs.

Rakstu sagatavoja Ludzas pilsētas ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājas Vanda Žulina un Līga Arcihoviča

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001  “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” karjeras attīstības atbalsta pasākums.

coloring.cool