LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 02. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina
Ludza
Cloudy
16°C
 
A A A

Ludzas novads iemirdzas Ziemassvētku gaidās

Sniegputenis un nesasalusi augsnes virskārta šogad pamatīgi apgrūtinājusi Ludzas pilsētas Ziemassvētku egles piegādi, tomēr, pateicoties labdariem un ar kopīgiem spēkiem, tas ir paveikts un egle uzstādīta. Arī Zilupes un Kārsavas pilsētās uzstādītas pilsētu galvenās egles.

Nelabvēlīgi laika apstākļi

Ludzas pilsētas galvenā Ziemassvētku egle ceļu mēroja no Istras pagasta, Konecpoles. Pilsētas laukumā tā tika uzstādīta 3. decembrī, pēc tam arī izpušķota ar šogad iegādātajām briežu figūriņām un mājiņām.Sākotnēji egli bija plānots uzstādīt nedaudz agrāk, bet laikapstākļu dēļ šī iecere bija uz brīdi jāatliek – gan saistībā ar sniegputeņiem un ceļu tīrīšanu, gan iespējām iebraukt ar tehniku mežā.  

Egli pilsētai uzdāvināja SIA “Sodra Latvia” un tās pārstāvis Jāzeps Deglis, bet Vitauta Gojeva uzņēmums SIA “Mauriņi 57” parūpējās par Ludzas pilsētas galvenās egles atvešanu, konkrēti ar šofera Valērija Kreminska gādību. Savukārt, Istras pagasta pārvalde, Aleksandrs Sovāns ar saviem darbiniekiem nozāģēja un piegādāja egli līdz ceļam, bet to noskatīja domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs.

Svinīgs egles iedegšanas pasākums epidemioloģiskās situācijas dēļ gan netika rīkots, jo iedzīvotājus pulcināt uz pasākumiem nevar. – Uzskatu, ka primāri jārūpējas par iedzīvotāju drošību un veselību, egle ir, bet netika organizēts egles iedegšanas pasākums. Vēl neesam izkļuvuši no pandēmijas krīzes. Katrs atbild par savu rīcību, Covid-19 ierobežojumus neviens nav atcēlis un nevaram uzņemties atbildību, pulcinot cilvēkus,– paskaidro E. Mekšs.

Jāsaudzē arī daba

E. Mekšs, kurš personīgi bija aizbraucis uz mežu noskatīt pilsētas egli, norāda, ka šogad laikapstākļi egles izvēlei un piebraukšanai bija ne tik labvēlīgi, jo zeme nebija sasalusi pirms biezās sniega segas rašanās. Turklāt, izvēloties egli, jāatceras, ka jāsaudzē arī daba – nevar sabojāt jaunaudzi, braucot pēc vienas egles, pat ja tā ir Ziemassvētku egle. Šogad bijis grūti egli arī apskatīt un novērtēt, jo zari bijuši ļoti apsniguši. – Varbūt kaut kas nebūs ideāls – varbūt kuplums varētu būt lielāks, bet nebija lielas manevrēšanas iespējas mežā – sniegs un tehnikas ierobežojumi, turklāt paturot prātā arī dabas aizsardzības aspektu,– skaidro domes priekšsēdētājs.

Izvēlētā egle ir aptuveni desmit metrus augsta, kas esot optimāli arī no drošas pārvietošanas ar meža tehniku viedokļa.
Šogad arī nedaudz iekavējusies pilsētas Ziemassvētku noformējuma izvietošana, jo spēki koncentrēti uz sniega tīrīšanu, turklāt pacēlāji rotājumu izvietošanai traucē transporta kustību. Piemēram, tika novērots, ka, uzliekot rotājumus Latgales ielā, tika nedaudz kavēta satiksmes plūsma.

Attēlā: Kārsavas pilsētas egle. FOTO: Jānis Stepkāns

Kārsavā egle uzstādīta jau pirmās adventes svētdienā. Kultūras nama vadītāja Ināra Rasima pastāstīja, ka oficiāls egles iedegšanas pasākums netika rīkots, bet iedzīvotājiem, nākot no baznīcas, skanēja skaista adventes mūzika, egle staroja. Katrā adventes svētdienā plānots no plkst. 11.00 līdz 15.00 Kārsavas kultūras namā atskaņot mūziku Ziemassvētku noskaņās.

Ziemassvētku egle Zilupes pilsētā

Attēlā: Ineses Pertajas, Zilupes KN vadītājas foto

Informācijas avots: Laikraksts “Ludzas Zeme”
Foto: Kārsavas egle iedegta pirmās adventes svētdienā, autors: Jānis Stepkāns (avots: Laikraksts “Ludzas Zeme”).

Foto: Jana Dukaļska

coloring.cool