LV EN

Ceturtdiena, 2023. gada 09. februāris
Simona, Apolonija
Ludza
Sunny
-6°C
 
A A A

„Ludzas novada robotikas kauss 2022” jau šo sestdien!

Šī gada 28. maijā Ludzas Kultūras namā notiks robotikas sacensības „Ludzas novada robotikas kauss 2022”. Sacensību mērķis ir ieinteresēt, atsvaidzināt un uzlabot bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades zināšanas.

Jaunieši mērosies spēkiem ar tādām standartdisciplīnām Latvijā, kā “lego sumo” un “lego līnijsekošana”. Mazliet nestandarta disciplīna, bet Ludzā jau ierasta disciplīna –  “2×2 “Spāks””, kurā spēkiem mērosies komandu pārstāvji startējot divatā. Šo disciplīnu atbalsta sporta klubs „Spāks”.

Pirmo reizi Latvijā kādās no oficiālajām sacensībām būs arī “WeDo” robotu disciplīna. Un robotikas „saldais ēdiens” – “lego sumo PRO” grupa, kurā piedalīsies dalībnieki, kuri startē pēc starptautiskiem noteikumiem. Šajā grupā dalībnieki lielākoties pieredzi krājuši ārpus Latvijas startējot tur pieejamos turnīros, roboti ir daudz sarežģītāki gan tehniski, gan fiziski uzbūvēti.

Informāciju sagatavoja Edmunds Kadakovskis