LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 02. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina
Ludza
Cloudy
18°C
 
A A A

Ludzas novadā piemin Brīvības cīņās kritušos

Godinot Latvijas valsts brīvības cīnītāju piemiņu, Ludzas novada domes vadība Lāčplēša dienā noliek ziedus piemiņas vietās Ludzas novadā.

Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietniece Ināra Silicka un Kārsavas pilsētas pārvaldniece Marita Stepanova nolika ziedus Malnavas pagasta Bozovas brāļu kapos. Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 2. vietnieks Oļegs Agafonovs kopā ar pašvaldības domes priekšsēdētāja 3. vietnieku Valdi Maslovski godināja Brīvības cīņās kritušos pērn atklātajā piemiņas vietā Ludzas kapos.

Iepriekš ziņojām, ka 2020. gada novembrī, Ludzas kapos tika atklāts piemiņas akmens Latvijas Brīvības cīņās kritušo piemiņai, kas tapa sadarbībā ar Zemessardzes 32. kājnieku bataljonu. Akmens, kas tika izmantots piemineklim par pamatu, atrasts tepat Ludzā, Tālavijas ielas būvdarbu laikā. Piemiņas plāksni izgatavoja Mindaugas Griņovs.

Arī šogad tradicionālie Lāčplēša dienas pasākumi – lāpu gājiens, kopīgie piemiņas brīži – izpaliek, bet, neskatoties uz to, aicinām godināt Latvijas brīvības cīnītājus individuāli, sev ērtā laikā un vietā, iededzot sveces savās mājās vai piemiņas vietās, pieminot mūsu varoņus un pateicoties viņiem par to, ka šodien dzīvojam savā valstī  –  Latvijā.

Informāciju sagatavoja Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska 
coloring.cool