LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 01. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars
Ludza
Sunny
23°C
 
A A A

Ludzas novada pašvaldība saņem Labklājības ministrijas atzinību par vides pieejamības nodrošināšanu

Attēlā: Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs saņem Labklājības ministrijas Atzinības rakstu, ko pasniedz Santa Butāne no SIA “Izdevniecība Dienas Mediji”.

3. decembrī, Ludzas novada pašvaldība saņēma Labklājības ministrijas Atzinības rakstu par labās prakses īstenošanu vides piekļūstamības nodrošināšanai Ludzas novadā, par iekļaujošas un piekļūstamas vides izveidi daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrā, Ludzā, 18. novembra ielā 17A.

Šī gada novembrī, Dienas Mediji organizēja Labklājības ministrijas, ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu, iniciētu konferenci “Iekļaujoša dizaina izaicinājumi pilsētvidē”, ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni un interesi par sasniegumiem un pielietojumiem iekļaujoša dizaina jomā, kas vērsti uz vides un IKT piekļūstamību ikvienam. Vīzija – veicināt iekļaujošas sabiedrības veidošanos, ar praktisku ievirzi vides piekļūstamības veidošanā.

Konferences ietvaros, par labās prakses ieviešanu, atzinīgi tika novērtēti vairāki projekti, kurus Latvijas pilsētu pašvaldības īstenojušas ESF finansēto programmu ietvaros.

Viens no piecpadsmit labās prakses piemēriem, kuri tika nominēti, ir Ludzas novada daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs!

Nedaudz plašāk par konferences ietvaros piešķirto nomināciju, lūdzu skatiet šeit: https://www.youtube.com/watch?v=lVeW46m4gy4&t=24274s, sākot no 03:36:50 sekundes. Konferences mājaslapa: www.videvieno.lv

Ludzas novada daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs ir viens no pirmajiem šāda tipa centriem Latgalē, kas tapis Latgales plānošanas reģiona DI projekta ietvaros, tas dod iespēju sniegt sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem. Centra 1. stāvā ir izveidots dienas aprūpes centrs un specializētās darbnīcas: sveču liešanas un ziepju veidošanas, aušanas un šūšanas, ka arī higiēnas centrs. Visas darbnīcu telpas ir aprīkotas ar modernam mēbelēm un speciālo tehniku.

Klientiem pieejama arī trenažieru zāle ar skrejceliņu un velotrenažieriem. Centra 2. stāvā atrodas rehabilitācijas zāle, multisensorā istaba, sāls istaba, rehabilitācijas istaba ar ūdens muzikālo gultu, kur sniedzam pakalpojumus bērniem. Pirmajā un otrajā stāvā atrodas moderni un gaumīgi aprīkota virtuve un atpūtas telpas, kā arī sanitāras telpas.

Centra klientiem ir pieejamas speciālistu konsultācijas un nodarbības: psihologa, sociāla darbinieka, mākslas terapeita, fizioterapeita un aušanas/ šūšanas speciālista.

Kopumā centru šobrīd apmeklē teju 50 klienti no visa Ludzas novada. 

Attēlā: Ludzas novada daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra aušanas kabinets, klientu izveidotie paklāji, klientu izveidotās sveces, un multisensorā istaba.

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska,

Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool