LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 02. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina
Ludza
Cloudy
16°C
 
A A A

Ludzas novada bibliotēkas Lasītāju kluba tikšanās

Atzīmējot kinorežisora Jāņa Streiča 85 gadu jubileju, Ludzas novada bibliotēkā tika organizēta Lasītāju kluba tikšanās, kurā sarunas tika vītas par un ap kino korifeja dzīves gājumu un viņa radošiem darbiem.

Bibliotēkas darbinieki klātesošos iepazīstināja ar grāmatām, kuras ir pieejamas bibliotēkas krājumā, pastāstīja par filmām un novadīja konkursu, kurā bija jāatmin no kuras filmas bija konkrētās frāzes. Lasītāju kluba dalībniekiem bija iespēja noskatīties fragmentus no vairākām filmām un no Režisora Dzintara Dreiberga veidotā video stāstu sērijas, kurā Latvijas kino vecmeistars dalās atmiņās par filmas “Mans draugs nenopietns cilvēks” veidošanu. Savukārt, lasītāju kluba dalībnieki dalījās savās atmiņās un emocijās par sajusto skatoties metra filmas. Pasākuma izskaņā noskatījāmies Jāņa Streiča sirsnīgu sveicienu Ludzas lasītājiem.

Jānis Streičs – latviešu kinorežisors, scenārists, rakstnieks, aktieris, gleznotājs, sabiedriskais darbinieks, Latvijas un Latgales patriots ir daudzu starptautisko filmu festivālu laureāts. Viņš saņēmis balvas kinofestivālos Maskavā, Bostonā, Čikāgā. Filma “Cilvēka bērns” ieguvis galveno balvu Sanremo autorfilmu festivālā, otro godalgu Starptautiskajā bērnu filmu festivālā Čikāgā, galveno balvu Maskavas kinofestivālā “Otrā pirmizrāde”. Trim no Streiča filmām tika pasniegta kinobalva Lielais Kristaps.  Režisors apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, viņš ir Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis.

Informāciju sagatavoja Elita Zirne, Ludzas novada bibliotēkas metodiķe

coloring.cool