LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Sunny
22°C
 
A A A

Ludzā skan poļu dziesmas

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 11. septembra pēcpusdienā, Ludzas pilsētas parka estrādē uz kopā būšanu un sadziedāšanos pulcējās biedrības “Latvijas poļu savienība” pašdarbības kolektīvi. Šī bija zīmīga, jubilejas tikšanās, biedrības pašdarbības kolektīvu sadziedāšanās šogad notika jau 25. reizi.  

Ar savu klātbūtni klātesošos pagodināja Polijas Vēstniecības Latvijā Konsulārās nodaļas vadītājs Krzysztof Pokruszynski. Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 1.vietniece Ināra Silicka un biedrības „Latvijas poļu savienība” valdes priekšsēdētājs Rišards Stankevičs. 

Biedrībā „Latvijas poļu savienība” ir 11 nodaļas. Uz tikšanos Ludzā bija ieradušies pārstāvji un kolektīvi no 6 nodaļām: Daugavpils, Rīgas, Rēzeknes un Maltas, Jēkabpils, Ludzas un Liepājas. Katrai nodaļai ir sava darbības specifika, taču visus vieno mīlestība pret poļu valodu, kultūru, tradīcijām un rūpes par to saglabāšanu un iedzīvināšanu.

Ar skanīgiem sveicieniem Ludzā uzstājās Latvijas poļu savienības Daugavpils nodaļas koris “PROMIEN”, koris “Polonēze” no Rīgas, duets “Dagmāra un Marija”,  Jēkabpils poļu biedrību pārstāvēja ansamblis “Zgoda”, Liepājas liturģisko darbnīcu koris, sieviešu koris “JUTRZENKA” no Rēzeknes. Poļu dzeju lasīja Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 12. klases skolniece Ieva Puzirevska. 

Viesošanās Ludzas novadā poļu pašdarbības kolektīvu biedriem iesākās garīgās mūzikas skaņās, Pasienes Sv. Dominika Romas katoļu baznīcā, kur uzstājās kolektīvi “Czerwone korale”(Ludza) un “Polonez”(Rīga). Pēc tam sekoja Sv. Mise, ko poļu valodā celebrēja V.E. Rēzeknes – Aglonas diacēzes bīskaps Jānis Bulis. 

 

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool