LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Ludzā norisinājās atbalsta mītiņš Ukrainas tautai

2. martā, paužot atbalstu ukraiņu tautai, daudzviet Latvijā vienlaicīgi norisinājās pašvaldību organizētas akcijas par mieru Ukrainā. Atbalsta pasākums norisinājās arī Ludzā, pie Ludzas novada pašvaldības adminisratīvās ēkas. 

Pasākums tika iesākts ar Valsts prezidenta Egila Levita uzrunas atskaņošanu iedzīvotājiem. Pēc tam klātesošos uzrunāja Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, uzsverot, ka Ludzas novada pašvaldība un domes deputāti nosoda Krievijas federācijas iebrukumu un militāro agresiju. Priekšsēdētājs aicināja novada iedzīvotājus būt vienotiem, atbalstīt un palīdzēt Ukrainas tautai, sekot līdzi aktuālai un patiesai informācijai. Par Ukrainas un Latvijas vēsturiskiem brīžiem dalījās mūsu novadnieks Jānis Žuks. 

Pulcējoties uz mītiņu Ukrainas atbalstam, Ludzas pilsētas un novada iedzīvotāji pievienojās tiem daudzajiem tūkstošiem Latvijas un citu valstu iedzīvotāju, kuri vakar un pēdējo dienu laikā jau ir vienojušies līdzīgās atbalsta akcijās par neatkarīgu Ukrainu, nosodot Krievijas iebrukumu. Kopumā Latvijā atbalsta akcijā piedalījušies visi novadi, un tie risinājās 133 apdzīvotās vietās.

Visa aktuālā informācija par palīdzības sniegšanas iespējām Ukrainas iedzīvotājiem tiek apkopota Ludzas novada pašvaldības tīmekļa vietnes sadaļā – Atbalsts Ukrainai

Paldies ikvienam, kurš  iestājas par mieru Ukrainā, par mieru pasaulē!

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste