LV EN

Piektdiena, 2022. gada 25. novembris
Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Ļipas, ausis un riteņi – jauno uzņēmēju ideju konkursā

IMG_8565Februāra beigās novada pašvaldībā tika izsludināts konkurss ,, Esi uzņēmējs Ludzas novadā”. Tajā ar savām biznesa idejām tika aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Konkurss notiek divās kārtās. I kārtā jāiesniedz savas uzņēmējdarbības ideja un tās īss apraksts. Ja ideja iegūst konkursa vērtētāju pozitīvu atzinumu, tad dalībniekiem tiek piedāvāta apmācība biznesa plāna rakstīšanā, uzņēmējdarbības pamatu apgūšana, Biznesa inkubatora apmeklējums Rēzeknē. Rezultātā līdz maija beigām pretendentiem bija jāiesniedz jau gatavs savas idejas realizēšanas biznesa plāns.
Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns informēja, ka pirmajā kārtā šoreiz piedalījās trīs jaunieši, bet biznesa plānus iesniedza tikai divi. Emīls Seidars izstrādājis plānu ,, Trušu audzētava ,, Ļipas un ausis” Nirzas pagastā”, Dagnis Tihovskis iecerējis Ludzā atklāt velosipēdu nomu.
IMG_8555Abi plāni ir reāli īstenojami. ,, Ļipas un ausis” savu darbu sāks ar 3 – 4 grūsnām trušu mātītēm, tad pakāpeniski savu darbību paplašinās. Produkciju — trušu gaļu, ādas un arī dzīvus trušus – iecerēts sākt realizēt šā gada beigās. Vēlamā cena, kas plānā minēta, ir 10 – 12 eiro par kilogramu. Noieta tirgu jaunais uzņēmējs plāno meklēt galvaspilsētas restorānos, kā arī piedāvāt produkciju vietējiem iedzīvotājiem.
Savukārt velosipēdu nomas mērķauditorija galvenokārt ir tūristi, kas apmeklē Ludzu. Dagnis piedāvā konkrētus maršrutus, ir padomājis par piedāvājumu cilvēkiem ar dažādām interesēm. Sākotnēji velosipēdi būs pieejami 10 klientiem. Plāna paredzēts, ka tiks iegādāti dažādi velosipēdi: gan pieaugušo, gan pusaudžu, gan bērnu. Līdz ar to tos varēs izmantot ģimenes, bet ģimeņu tūrisms kļūst aizvien populārāks. Pie tam pašlaik velosipēdus iznomāt mūsu pilsētā nav iespējams. Tātad šī niša ir brīva.
IMG_855110. jūnijā Emīls un Dagnis publiski aizstāvēja savus biznesa plānus. I vieta un naudas balva 800 eiro apmērā piešķirta Dagnim Tihovskim, II vieta un 650 eiro balva Emīlam Seidaram.
Nu abiem jaunajiem uzņēmējiem jāreģistrē sava uzņēmējdarbība. Pusgada laikā jāiesniedz atskaite par līdzekļu izlietojumu. Protams, piešķirtā summa nav liela, bet tā var kalpot kā atspēriena punkts, iedvesmas avots tālākai attīstībai.
Kā atzina Aivars Meikšāns, gribētos redzēt šai konkursā vairāk dalībnieku. Pagājušajā gadā konkurence bija lielāka. Varbūt jāmeklē vēl kādas citas formas, kā ieinteresēt jaunus cilvēkus par uzņēmējdarbību.

Vanda Žulina