LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 01. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars
Ludza
Sunny
24°C
 
A A A

Karjeras nedēļas laikā Ludzas pilsētas ģimnāzijā  katru dienu notika dažādas aktivitātes, un tajās tika iesaistīti visu klašu skolēni

14. oktobris . “Plāno un dzīvo savu laiku apzināti!“

7. -8. klašu skolēniem bija iespēja apgūt zināšanas un iemaņas, kā plānot savu laiku, paredzot laiku sev, mācībām, ģimenei, atpūtai nākotnes karjeras plānošanai, mērķu izvirzīšanai, to  vizualizēšanai un sasniegšanai. Pasākumu vadīja koučinga  speciāliste Daina Einberga.

No skolēnu atsauksmēm: – Aizdomājos par to, ka jāsāk plānot savu laiku apzināti. Daudzi no mums domā, ka tas nav nepieciešams, bet dzīve pati ienes savas korekcijas. Man radās interese mēģināt šo teoriju pielietot savā dzīvē.

 14. oktobris. “Nākotnes karjeras iespējas”

 9. klases skolēni Nodarbinātības valsts aģentūras Ludzas filiālē iepazinās ar  karjeras konsultanti Svetlanu Kračus. Jaunieši tika iepazīstināti ar pieprasītākajām profesijām tagad un nākotnē. Viņi ieguva vērtīgu informāciju, par iespējām  NVA mājas lapā pildīt dažādus testus, noskaidrot  populārākās mācību iestādes Latvijā.

15. oktobris.  Reģionālā Karjeras nedēļas diskusija vidusskolēniem “Šodien sākas nākotne”

 Pasākuma viesi-  Ivars Svilāns (komunikāciju praktiķis ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi medijos un biznesa vidē, Rīgas Tehniskās universitātes sabiedrisko attiecību departamenta direktors) un Dinārs Zāģeris  (Dch studijas fitnesa treneris) stāstīja par savu karjeras ceļu.  I.Svilāna ieteikums: – “Nākotnē tava darba alga būs lielāka, ja spēsi konkurēt ar robotu.” Katrs šai sarunā sadzirdēja kādu domu graudu, kas attiecas arī uz viņa dzīvi.

16. oktobris. Novada pasākums “Nākotnes profesijas tevi gaida”

11. b klase pasākumā iepazinās ar A/S Latvijas valsts meži pārstāvi Daini Rudzīti. Skolēni guva ieskatu par mežu apsaimniekošanu tagad un nākotnē. Šis darbs ir interesants un labi apmaksāts. Piemēram, šobrīd ir nepieciešams informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs, kura atalgojums ir 3800 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Vita Pučka, ALTUM Latgales reģiona vadītāja, skolēniem stāstīja par savu darba pieredzi ar iesācējiem uzņēmējdarbībā. Viņa aicināja nebaidīties, bet iet, darīt un realizēt savas trakākās biznesa idejas.

14.,17. oktobris. “Nākotnes bibliotekārs”

 Pirmklasnieki apmeklēja Ludzas pilsētas galveno bibliotēku. Ar bibliotekāri Ilgu Kaupužu skolēni  diskutēja par nākotnes profesijām, iepazinās ar bibliotēkas darba specifiku. Viņi  iejutās bibliotekāra lomā:  mācījās piereģistrēt jaunu lasītāju un, pielietojot skeneri,  izdot grāmatas jaunajam lasītājam.

16., 17. oktobris. Pasākums par profesijām “ Ja es būtu…”

3. klase skolas multimediju centrā diskutēja par profesiju daudzveidību un pildīja interesantus uzdevumus darba lapās.

Visas nedēļas garumā

1.-6. klašu skolēnu zīmējumu izstāde “Mana nākotnes profesija”. Šajā vecumposmā aktuālākās zīmētās ir mediķu profesijas: zobārsti, medmāsas, neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsti, veterinārārsti, kā arī policisti, ugunsdzēsēji, frizieri, šuvēji.

Mācību stundās īpaši aktualizējām mācību priekšmeta nozīmi reālajā dzīvē “Kāpēc mums jāmācās šis priekšmets?”

Zīmējām, veidojām kolāžas “Mācību priekšmets un nākotnes profesijas”.

Šajā nedēļa katrs skolēns dzirdēja vārdu “karjera”, aizdomājās par savu nākotni, vairākās aktivitātēs strādāja komandā un guva sev vērtīgas atziņas.

Jāsecina, ka skolēni ir informēti par sabiedrībā vairāk zināmajām, šķietami populārākajām  un ikdienas dzīvē biežāk sastopamajām profesijām. Būtu vairāk jāstāsta par profesijām, kas nepieciešamas rūpniecības nozarēs, ražošanā.

Karjeras nedēļu organizē VIAA sadarbībā ar 83 Latvijas pilsētām un novadiem, un to finansē ESF projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Sagatavoja:  pedagogs karjeras konsultants Rita Buceniece

 

coloring.cool