LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards
Ludza
Mostly cloudy
24°C
 
A A A

Karjeras nedēļa Ludzas novada skolās

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Jau trešo gadu Karjeras nedēļa notiek ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.  Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus.

Arī Ludzas novada skolas tiek aicinātas iesaistīties Karjeras nedēļas aktivitātēs.  Projekta izmēģinājumskolās ( Ludzas pilsētas vidusskolā , Ludzas 2. vidusskolā, Kārsavas vidusskolā, Zilupes vidusskolā, Mērdzenes un Mežvidu pamatskolās) Karjeras nedēļas pasākumus koordinēs pedagogi – karjeras konsultanti (PKK).  Lai gan šogad Karjeras nedēļas primārā mērķauditorija ir 7.-12.klašu skolēni  un viņu vecāki, skolas pasākumi notiks arī jaunāko klašu izglītojamiem.

Speciālie pasākumi:  

  •  11.10. plkst. 19.00 tiešsaistes diskusija vecākiem “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks ?”.

Saite uz vecāku diskusiju – https://fb.me/e/2Ldzfvb4lJau

  •  12.10. plkst.14.00  tiešsaistes diskusija jauniešiem ”Iedvesmas stāsti – kā es nokļuvu IKT nozarē?”

Saite uz jauniešu diskusiju – https://fb.me/e/4o4nsEZgi

  •   No 08.10.  Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) youtube kontā būs skatāma 7.-9.klašu video mācībstunda,  kas rosinās izmēģināt radošu programmēšanu LearnIT ekspertu vadībā
  • Projekta izmēģinājumskolās novadā Karjeras nedēļas laikā 1.-12. klašu skolēni iesaistīsies radošā aktivitātē “ES un IKT”. Katra klase aicināta iesniegt pedagogam – karjeras konsultantam savu radošo darbu par tēmu “Es un IKT”. Darba izpildījuma tehnika nav ierobežota, tas var būt zīmējums, kolāža, video u.c. Nedēļas noslēgumā notiks darbu prezentācija un tiks atzīmēti radošākie un labākie darbi.

Atcerēsimies – tehnoloģiju pratība ir nākotnes atslēga! Darīsim visu, lai to prasmīgi varētu pielietot mūsu jaunieši un mēs paši!

Informāciju sagatavoja: Inese Romanova

Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece, projekta koordinatore

coloring.cool