LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 01. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars
Ludza
Sunny
24°C
 
A A A

Karjeras nedēļā jaunieši plānos karjeru

Ludzas un Ciblas novadu skolās  no 26. līdz 30. oktobrim norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē. 

Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”.

Karjeras nedēļas laikā, kas 7.-12.klasēm ir arī attālināto mācību nedēļa, Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Pušmucovas pamatskolas jaunieši ir aicināti iegūt informāciju e- vidē (www.profesijupasaule.lv , www.niid.lv , www.darilatvijai.lv ) sasaistot   konkrēta mācību priekšmeta sniegtās zināšanas un prasmes ar kādu profesiju, darboties ar interaktīvo infografiku “Mani karjeras palīgi” , radoši strādājot mājās , intervēt savus vecākus par viņu profesiju un izvēles ceļu uz to.  Arī Ludzas 2. vidusskolas un Pildas pamatskolas skolēni ir aicināti iztaujāt savus vecākus par viņu karjeras lēmuma pieņemšanas procesu. Tāpat Ludzas 2.vidusskolas jaunieši “Karjeras nedēļas” ietvaros varēs noskatīties videolekciju “Kā veiksmīgi uzsākt studijas augstskolā?”  un savu izvēlēto profesiju padziļināti izpētīt e- vidē.

Viens no Karjeras nedēļas centrālajiem pasākumiem būs tiešsaistes diskusija skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem 27. oktobrī, kuras laikā moderatora Edija Boša vadībā tās dalībnieki diskutēs par paaudžu atšķirībām un ģimenes lomu karjeras izvēles jautājumos. Savukārt 28.oktobrī moderators Magnuss Eriņš vadīs tiešsaistes pasākumu jauniešiem, kurā piedalīsies karjeras eksperti un Latvijā zināmi uzņēmēji. Tajā ar savu pieredzi karjeras izvēlē dalīsies arī panākumiem bagāti jaunieši, kuru vidū ir pazīstamā volejboliste Tīna Graudiņa, mūziķe Patrisha un kosmosa tehnoloģiju izstrādātājs Roberts Gotvalds. 

Pēc tiešraidēm diskusijas būs pieejamas arī VIAA mājas lapā, kur tās  pilnā apmērā varēs noskatīties ierakstā.

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai.

 “Karjeras nedēla” tiek īstenota VIAA īstenota projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. To finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

 

Informāciju sagatavoja:

Ludzas novada Karjeras nedēļas koordinatore Inese Romanova

 

coloring.cool