LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 01. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars
Ludza
Sunny
22°C
 
A A A

Karjeras nedēļa 2019 Ludzas 2. vidusskolā

 

No 14. – 18.10. daudzās Latvijas skolās norisinājās Karjeras nedēļa. Tās galvenā tēma bija  – nākotnes profesijas un prasmes, kuras būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū, ar devīzi „Ielogojies nākotnē!”.

Šīs nedēļas laikā Ludzas 2.vidusskolā tika organizēti dažādi pasākumi. Otrdien 12. klašu skolēni devās uz Daugavpils tehnikumu, lai piedalītos reģionālajā diskusijā „Šodien sākas nākotne”,  kur, diskutējot ar  Ivaru Svilānu – RTU Sabiedrisko attiecību departamenta direktoru,  skolēniem bija iespēja uzzināt vairāk par IKT jomu, kā arī noskaidrot, kāda nozīme ikdienā būs tehnoloģijām, mākslīgajam intelektam un kāda cilvēkam. Savukārt 5. klases skolēni apciemoja Ludzas NVA filiāli un piedalījās viktorīnā „Vai pazīsti profesiju?”, kuru bija sagatavojusi karjeras konsultante Svetlana Kračus.

Trešdien, 16.oktobrī 12. klases skolēni devās uz Ciblas novada Pušmucovas tautas namu, lai piedalītos pasākumā „Nākotnes profesijas Tevi gaida”. Pasākumā skolēni tikās ar A/S „Latvijas valsts meži” Ziemeļlatgales reģiona mežu apsaimniekošanas plānošanas vadītāju Daini Rudzīti, kurš iepazīstināja ar nozari, tajā nepieciešamajām profesijām un karjeras veidošanas iespējām. Par to, kā uzsākt savu biznesu un cik tas ir vienkārši vai sarežģīti, jauniešiem pastāstīja ALTUM Latgales reģiona vadītāja Vita Pučka. Ar pieprasītāko profesiju TOP nākotnē iepazīstināja Ludzas NVA filiāles karjeras konsultante S. Kračus.

    Ceturtdien skolā viesojās Ekonomikas un kultūras augstskolas docente Inga Brasla, kura 7. – 11. klašu skolēnus iepazīstināja ar vienu no pieprasītākajām profesijām mūsdienās – loģistikas speciālists. Izglītojamie noskaidroja, kas ir loģistika, kur var apgūt šo profesiju, kādas prasmes un zināšanas ir nepieciešamas, kuriem mācību priekšmetiem jau skolā ir jāpievērš lielāka vērība, lai kļūtu par labu speciālistu.

Visas nedēļas garumā 1.- 6.klašu skolēni zīmēja, bet 7. – 11.klašu skolēni veidoja kolāžas  ”Nākotnes profesijas”, kā arī notika tikšanās klasēs un apvienotajās  klašu grupās ar dažādu profesiju pārstāvjiem – mākslinieku, aitkopi, šuvējām, juristi, novada domes priekšsēdētāju, garīdznieku, skolotāju, picērijas vadītāju un citiem. Kaut arī Karjeras nedēļa ir beigusies, tomēr iepazīšanās ar profesijām vēl nebeidzas, arī turpmāk ir ieplānotas jaunas tikšanās un profesiju izzināšana.

   Paldies visiem vecākiem, profesiju pārstāvjiem, kuri neatteicās, atrada iespēju  un piedalījās Karjeras nedēļā, lai sniegtu skolēniem priekšstatu par savu profesiju un ceļu uz to.

 Paldies arī visiem skolotājiem un klašu audzinātājiem, kuri ar sirds degsmi iesaistījās Karjeras nedēļas pasākumos un to organizēšanā.

Karjeras nedēļu organizē VIAA sadarbībā ar 83 Latvijas pilsētām un novadiem, un to finansē ESF projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

 

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Iveta Labāne

coloring.cool