LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 23. jūnijs
Līga
Ludza
Clear
19°C
 
A A A

Jau atvērts Ģimenes parks “Dapūgoj sevi Ludzai!” Saudzēsim to!

Vakar, 14. jūnijā, ekspluatācijā tika nodots Ludzas parkā ierīkotais jaunais bērnu rotaļu laukums, kam ir skanīgs nosaukums Ģimenes parks “Dapūgoj sevi Ludzai!”. Jau vakarā te bērni līksmojās un sajūsminājās par jaunajām iespējām.

Diemžēl jau pirmajā rotaļlaukuma darbības dienā nācies konstatēt, ka tiek pārkāpti laukuma ekspluatācijas noteikumi, kas ir skaidri uzrakstīti uz liela izmēra stenda kā “Vispārīgā instrukcija”. Par pārkāpumiem laukuma teritorijā paredzēta administratīvā atbildība – brīdinājums vai naudas sods, kas var sasniegt pat 350 eiro.

Visbiežāk nācies novērot šādus instrukcijas pārkāpumus: pa laukumu bērni braukā ar velosipēdiem, māmiņas segumu bojā ar spiciem augstpapēžu kurpju papēžiem u.c..

Šīs prasības publicētas teksta nobeigumā.

Projekta mērķis ir ierīkot mūsdienīgu vizuāli pievilcīgu un konstruktīvi interesantu ģimenes atpūtas vietu. Tehnoloģiju laikmetā būtiski ir radīt vietu atpūtai, rotaļām un nodarbēm svaigā gaisā, lai bērni un jaunieši attīstītos fiziski, emocionāli, sociāli un apgūtu apkārtējās pasaules daudzveidību.

Ģimenes parks “Dapūgoj sevi Ludzai!” ir radīts kā jauna, moderna, bērniem un jauniešiem vizuāli pievilcīga, konstruktīvi interesanta ģimenes atpūtas vietu Ludzas pilsētas parkā. Tajā iekļauts atpūtas vietas aprīkojums (soliņi, atkritumu urnas) un dažādas laukuma aprīkojuma konstrukcijas gan bērniem, gan jauniešiem, gan arī pieaugušajiem (rotaļu kompleksi dažāda vecuma bērniem, šūpoles, šķēršļu joslu, iekārta „Krustiņi – nullītes”), kā arī āra trenažieri un platformas galda spēlēm.

Ģimenes parks ” Dapūgoj sevi Ludzai!” ir izveidots stilizēti pogas veidā, ar domu, ka katrs, var sevi piepogāt šai vietai, parkam, Ludzai. Tā iecerēta kā vieta, kur satiekas dažādas paaudzes, vieta atpūtai un socializācijai.

Ludzas novada pašvaldības deputāte no “LATGALES PARTIJAS” Alīna Gendele, informē, ka par šo laukumu varam būt pateicīgi 12. Saeimas deputātam no Latgales Aldim Adamovičam (“LATGALES PARTIJA”). Finansējums – 100 000 eiro tika iekļauts tā sauktajās “kvotās”, ko 12. Saeima iestrādāja šī gada valsts budžetā. Un Vides aizsardzības un  reģionālās attīstības ministrija, pamatojoties uz likumu “Par valsts budžetu 2017.gadam”, programmā “Mērķdotācijas pašvaldību pasākumiem” piešķīra finansējumu pasākumam “Ģimenes parka “Dapūgoj sevi Ludzai!” izveide”.

Laukuma izbūvi veica SIA “Go Play”.

Prasības, kādas jāievēro jaunajā rotaļlaukumā:

Bērniem līdz 7 gadu vecumam jābūt vecāku vai likumisko pārstāvju pavadībā;

Darbošanās laukumā ir uz katra paša riska un atbildības ražotājs un īpašnieks nenes atbildību par iespējamiem negadījumiem;

Pirms laukuma izmantošanas katram ir jāpārliecinās par drošību ierīcēs, noņemot sakritušos zarus, atkritumus vai citas rotaļām traucējošas lietas;

Laukuma teritorijā nedrīkst ievest dzīvniekus;

Nedrīkst bojāt, aprakstīt ierīces;

Laukuma lietotāji nedrīkst traucēt, kavēt, apdraudēt cits citu;

Laukumā nedrīkst braukt un atrasties ar velosipēdiem, motorizētiem transportlīdzekļiem;

Aizliegts piegružot teritoriju;

Laukumā nedrīkst ienest alkoholiskos dzērienus un dzērienus stikla traukos;

Nedrīkst smēķēt;

Ja tiek konstatēti laukuma bojājumi, par to jāinformē laukuma apsaimniekotājs – Ludzas novada pašvaldība (tālr. 65707400).

Sagatavoja Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Svetlanas Rimšas foto

coloring.cool