LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 02. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina
Ludza
Partly sunny
18°C
 
A A A

Izstāde “Lobs ar lobu sasatyka” atceļojusi uz Kārsavu

No 8. līdz 18.jūnijam Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas” piedāvā apmeklēt izstādi “Lobs ar lobu sasatyka”. Būs apskatāmas Ivetas Seimanovas darinātās lelles etnogrāfiskos tautas tērpos un Ludzas Amatnieku centra tautas tērpu kolekcija.

  • 8.jūnijā plkst. 15.00 notiks izstādes atklāšana un tikšanās ar Ludzas Amatnieku centra pārstāvjiem, kuri pastāstīs par arheoloģiskajiem un etnogrāfiskajiem tautas tērpiem.
  • Izstādes noslēgumā, 18.jūnijā plkst. 14.00 izzinošā sarunā par tautas tērpu valkāšanas kultūru varēs piedalīties kopā ar kolekcijas autori Ivetu Seimanovu.

Izstāde “Lobs ar lobu sasatyka” Latgales kongresa laikā Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, fotogrāfiju autore Edīte Husare / Latgaliešu kultūras ziņu portāls www.lakuga.lv

Pateicoties biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” vadītājas Iveta Seimanovas iniciatīvai, ir radīta jauna, nozīmīga tautastērpu kolekcija, kura šobrīd jau ir bijusi Rēzeknē, Preiļos, Daugavpilī un tagad būs arī Kārsavā. Vēlāk tā dodas arī uz Lietuvu, Igauni un citām tālākām valstīm. Iveta atklāj, ka šobrīd plānojas arī fotoprojekts, kurā piedalīsies ne vien mazā lelle, bet arī cilvēks tādā pat taututērpā. 

 

Kab vierteibys napagaistu – kolekceja “Lobs ar lobu sasatyka” (+FOTO)

 

coloring.cool