LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Mostly cloudy
8°C
 
A A A

Izdota bērnu lasām-pētām-darām grāmata

“Pa saulstareņam, pa gabaļeņam,
Nu tevis, nu manis, nu apleicīņis,
Pa mirkļa zibšņam, pa stõstam,
Pa kaidam atmiņu glõstam…..
Par mīļõkū dabasu maleņu
Viers Zylupis, Ludzys i Kõrsovys……..”

Ar šādiem vārdiem 18.martā projekta “Mēs-savai pilsētai” noslēguma pasākumā sveicināja Ilga Ivanova, projekta vadītāja. Vienkopus Ludzas Novadpētniecības muzejā pulcējās projekta partneri, fotogrāfiju un tekstu autori, lai atkal satiktos, ar kādu iepazītos un apskatītu kopīgi izveidoto bērnu lasām-pētām-darām grāmatu.

Pateicoties šai bērnu grāmatiņai, tu var iejusties tūrista lomā un kopā ar pieaugušo izstaigāt skaisto Ludzas, Zilupes vai Kārsavas apkārtni, iepazīties ar dažādiem tūrisma objektiem un tikt galā ar radošiem uzdevumiem. Izpildot visus iekļautos uzdevumus, beigās var saņemt zīmogu. Katrai pilsētai tas ir savs – Austras koks (Zilupei), Saules zīme (Ludzai) un Jumis (Kārsavai). Saņemt zīmogu var Zilupes tūrisma informācijas punktā, Raiņa ielā 13, Ludzas novada tūrisma centrā, Latgales ielā 42 un Kārsavas kultūrvēstures centrā “Līču mājas”, Vienības ielā 64.

Pasākuma noslēgumā brīvā gaisotnē ne vien varēja dzirdēt atmiņu stāstus un humoristiskus atgadījumus, kas notika fotoekspedīcijas laikā, bet arī savus grāmatiņas eksemplārus papildināt ar tekstu un fotogrāfiju autoru parakstiem. Tādējādi katrs savu eksemplāru padarīja vēl īpašāku.

Zilupes kopiena pateicas par sadarbību grāmatas tapšanā Ludzas un Kārsavas kopienām. Paldies visiem projektā iesaistītajām un aktīvajām iestādēm, to darbiniekiem un novada iedzīvotājiem, kuri piedalījās aktivitātēs.

Bērnu grāmatas izdošanu atbalsta Izglītības Iniciatīvu Centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā projekta “Darbīgās kopienas” ietvaros. #IIC #PeopleToPeople #DarbīgāsKopienasLatgalē


Fotogrāfiju galerijā ir aplūkojama bērnu lasām – pētām – darām grāmatas atklāšanas svētki (fotogrāfiju autori: Igors Popovičs un Antra Barkāne)

coloring.cool