LV EN

Ceturtdiena, 2023. gada 09. februāris
Simona, Apolonija
Ludza
Sunny
-6°C
 
A A A

Izaicini sevi un dodies pārgājienā starp trīs ezeriem

Vai tu zini, kas notika 1944.gadā Meitiņu kalniņā? Vai tu vēlies atklāt pazudušo Svātiunes pilskalnu? Kad pēdējo reizi baudīji Latgales mežu skaistās ainavas? 21.maijā to visu būs iespējams uzzināt pārgājienā! 

Biedrība “SPORTA KLUBS “KUORSOVA”” aicina visus piedzīvojuma un aktīvās dzīves cienītājus doties neaizmirstamā pārgājienā, kas ved starp Nūmierņas, Svātiunes un Motrines ezeriem. Maršruta garums ir apmēram 23km un pulcēšanās notiks pie Nūmernes skatu torņa. Iepazīties ar pilnu pārgājiena maršrutu var šeit!

 

 

Pārgājiena organizētājs Juris stāsta, ka šāda ideja par pārgājienu prātā bijusi jau sen: “Pašam ļoti patīk kustēties. Viens pats, kopā ar draugiem un ģimeni izpētījām dabas parka “Numernes valnis” un kaimiņu Balvu novada teritoriju. Atklājām dažādas izzūdošās takas. Vēlētos, lai arī apkārtējie tās redz. Šī noteikti nav pēdējais tāda veida pārgājiens. Būs vēl! Savā vidē ļoti vēlos iekustināt aktīvo dzīvesveidu, tāpēc interneta vidē iesākām akciju #kustīs, kurā aicinājām ikvienam fiziski kustēties – skriet, nūjot, vingrot, skaldīt malku, dejot, braukt ar riteni utt. Prieks par lielo atsaucību, jo tik tiešām veselība slēpjas kustībā!”

Atgādinām, ka pārgājiens noritēs aizsargājamās dabas Natura 2000 teritorijā, kas ir pilna ar būtiskām ainavas un dzīvās dabas vērtībām. Piemēram, Numernes valnis ir viena no nedaudzajām vietām valstī, kur sastop sausieņu priežu mežus, kas izveidojušies uz osiem vai osveida vaļņiem. Savukārt Motrīnes ezera galvenā dabas lieguma vērtība ir Austrumlatvijā ļoti retam biotopam kaļķainam zāļu purvam ar nelieliem purviņiem un slīkšņām. Tāpēc der atcerēties, ka šajās dabas teritorijāsi ir jāizturas īpaši saudzīgi. 

Pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām savu dalību pieteikt pa tālruni 28343926 līdz 15.maijam. Dalības maksa 10€. Pirms došanās pārgājienā noteikti jāparūpējas par piemērotu apģērbu un apaviem. Līdzi jāņem ūdens un pusdienas. Piedaloties pārgājienā, ieguvumi katram būs savi. Kāds gavilēs par dabas izpēti, kāds cits, kura ikdienā paiet bez kustības, – par katru sperto soli dabā, vēl kāds – par iespēju sevi izaicināt un pierādīt!

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Barkāne