LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 04. jūlijs
Sandis, Uldis, Ulvis
Ludza
Partly sunny
22°C
 
A A A

Ģimeniskais koncerts “Vuškeņa iz pļovys” Kārsavā!

29.maijā plkst. 13.00 Kārsavas “Krosta” estrādē* uzstāsies grupa “Rupuči” kopā ar Kārsavas kultūras nama bērnu deju kolektīvu “Vilcieniņš”, Kārsavas vidusskolas sākumskolas skatuves runas meistariem, Kārsavas pilsētas pirmsizglītības iestādes “Taurenītis” jaunajiem talantiem un Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas jaunāko deju grupu koncertā “Vuškeņa iz pļovys”. Pēc koncerta bērniem būs iespēja izpriecāties piepūšamajās atrakcijās. 

“Vuškeņa iz pļovys” ir Ilzes Spergas dzejoļu grāmata un Kristapa Rasima dziesmu digitālais mūzikas albums bērniem, kas publikai bija pieejams jau 2021.gada izskaņā. Jaunajā dzejoļu grāmatā bērniem ir apkopoti 15 dzejoļi, ko papildina krāsainas un mīļas Līgas Romančukas ilustrācijas. Līdz ar grāmatu izdots ir mūzikas albums bērniem ar tādu pašu nosaukumu “Vuškeņa iz pļovys”, kurā dziesmu formātā ir pārtapuši septiņi grāmatā publicētie dzejoļi grupā “Rupuči” izpildījumā.

Jauno albumu var noklausīties populārākajos mūzikas straumēšanas servisos, tostarp video formātā vietnē YouTube biedrības LgSC profilā. Vari dziedāt līdzi kopā ar Terēzi, Ernestu un Kristapu vai arī viens pats karaoke versijā tikai ar mūzikas pavadījumu.

Maijā grupa “Rupuči” ar video meistara Ivara Utināna palīdzību radījuši trīs videoklipus – “Div mozi eži”, “Vīna poša” un “Četri bārni”, kas savu pirmizrādi piedzīvos 25.maijā. Nākotnē plānots izveidot bērniem un ģimenēm paredzēto saturu latgaliski. Ideju par jauno videokanālu stāsta Kristaps: “Sekojūt leidza Latgolys kongresa nūtikšonom, kur tyka sprīsts ari par latgaliskū video i cytaida veida saturu i informaceju bārnim, kuruos cikom ir pamoz, saprotu, ka navajag gaideit i mes poši, grupa “Rupuči”, varim byut jaunu lītu radeituoji. Ar bārnim saimē dzīdam dzīsmis, stuostam stuostus i dorim vysa kū cytu, varbyut tys byutu interesanti i nūdereigi ari cytom saimem, kuruos jau niu sasarunoj voi grybātu sasarunuot latgaliski.” 

 

Grupa “Rupuči” prezentej videoklipu dzīsmei “Div mozi eži”

 


*Nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ pasākums notiks Kārsavas KN.

coloring.cool