LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 20. maijs
Venta, Salvis, Selva
Ludza
Cloudy
11°C
 
A A A

“GAISMYS ROKSTI!” GAISMAS DĀRZĀ

27.aprīlī Gaismas dārzā Ludzā, Krāslavas ielā 4A bija vērojama liela rosība, notika koku stādīšanas talka, gribam pateikt lielu paldies ikvienam, kurš piedalījās talkā un palīdzēja Gaismas dārza tapšanas procesā.

Koku stādi tika iegādāti Z/s “Zaļenieku kokaudzētava”, finansējumu 800 EUR apmērā stādu iegādei piešķīra Lauku atbalsta dienests, pamatojoties uz  Zemkopības ministrijas rīkojumu “Par dāvinājumu Meža attīstības fondam izlietojumu, sadali un administrēšanu”.  Vienu no alejām – Pīlādžu aleju, iestādīja un dāvināja Ludzas novada bērnu un jauniešu centra kolektīvs, ozolus dāvāja Ludvigs Karvelis, savukārt 48 ciedru stādus ziedoja Nikolajs Petrovs no Rēzeknes, biedrība  “LATYGORA+V”. Paldies jāteic arī SIA “Agroķīmija” par melnzemi un Dmitrijam Gojevam, jo viņš palīdzēja sarūpēt mietiņus, lai varētu nostiprināt kociņus. Ļoti daudzi cilvēki palīdzēja un joprojām palīdz veidot dārzu, visi kopā arī turpmāk pilnveidosim un kuplināsim Gaismas dārzu.

30.aprīlī tika atsākti būvdarbi Gaismas dārzā un pašlaik notiek labiekārtošanas darbi, lai jau maija beigās varētu to nodot ekspluatācijā.

2018.gada 9.jūnijā plkst. 11.00 plānots rīkot Gaismas dārza atklāšanas pasākumu “Gaismys roksti”. Pasākumā piedalīsies kaimiņu novadu: Ciblas, Zilupes, Kārsavas un Ludzas folkloras kopas un kolektīvi, kas neļaus aizmirst latgaliešu nemateriālo mutvārdu kultūras mantojumu. Pasākuma nosaukums simbolizē gan gaismas dārzā uzstādītās rakstu zīmes, kuras ir kā liecinieki tradīciju izzināšanai un saglabāšanai, gan saules veidotie raksti koku galotnēs, gan arī latgaliešu valodas raksti, kuri aicina atdzimt latgaliešu valodai. Gaisma ir ne tikai saule, tā ir arī apgaismība, atdzimšana. Gaisma bija arī pirmais regulārais Latgales laikraksts latgaliešu valodā, kas radās pirmās nacionālās atmodas laikā. “Gaisma” cēla latgaliešos nacionālo apziņu, skubinot uz izglītību un kopdarbību, sargāt savu tautu, ticību un valodu. Arī mūsu Gaismas dārzs ir atdzimšanas simbols, kurš aicina saglabāt savu nacionālo identitāti, dzīvot saticībā ar kaimiņu novadiem, saglabāt dzimto latgaliešu valodu un Latgales kultūrvides daudzveidību.

Pasākuma laikā notiks radošās darbnīcas, stādu tirdziņš, kā arī varēs pamieloties ar pankūkām, jo arī tās ir apaļas un līdzīgas saulei.

Būs iespēja piedalīties akcijā “Kuplināsim  Gaismas dārzu!”, ziedojot un iestādot koku vai citu stādiņu. Tā katrs pa mazumiņam, lēnām, pa drusciņai, mēs spēsim ienest gaismu savās sirdīs, līdzcilvēkos, savā pilsētā, savā Latgalē! Koč pa mozam, koč pa lieneitem, koč pa drusceņai…” (vārdu autore Maruta Latkovska) mēs kopā veidosim Gaismys dorzu Ludzai, Latgolai!

Projekta vadītāja

Ilona Mekša

Projekts „Gaismas dārzs Ludzai!” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

 Ingas Matisānes foto: Ludzas Gaismas dārzs no putna lidojuma

Foto galerija Koku stādīšanas talka Gaismas dārzā

coloring.cool