LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 30. septembris
Menarda, Elma, Elna
Ludza
Partly cloudy
4°C
 
A A A

Gaismas dārzs Ludzai kļūst vēl krāšņāks un košāks!

Šodien, 15.augustā Ludzas atpūtas un pastaigu vieta “Gaismas dārzs” ir saņēmusi dāvinājumu – krāšņo dārzu rotu – 200 astilbju stādus no Salnavas pagasta ģimenes stādaudzētavas “Pārkalne”.

“Kopā ar ģimeni bijām atbraukuši uz šo vides objektu. Pastaigājoties pa šo plašo teritoriju, redzējām, cik liels potenciāls ir šai vietai,” stāsta stādaudzētavas “Pārkalne” īpašniece Kristīne. “Mēs paši orientējamies uz ziemciešu audzēšanu un augu pielāgošanu Ziemeļlatgales klimatam, tad radās ideja, ka varētu veikt arī savas ģimenes ieguldījumu mūsu novada labiekārtošanā. Lai Gaismas dārzs Ludzai kļūtu vēl krāsaināks un par godu Ludzas 845.dzimšanas dienai, sarūpējām ap 200 astilbju stādiem.”

Šobrīd Gaismas dārzam ir sava dārzniece Silvija, kura aktīvi darbojas arī pilsētas dobju apstādīšanas un sakopšanas darbos. Viņa atzīst, ka jau ir plāns, kā izcelt aleju noslēgumu, kur izvietotās metālkalta latvju rakstu zīmes – “Ja viss izdosies, tad plānoju nākamajam gadam iestādīt dzeltenas samtenes uzstādītām senlatviešu zīmēm, veidojot saules starus. Vēlos vēl vairāk izcelt šī dārza saules formu. Izcelsim arī centrālo aleju ar augstām astilbēm.”

Attēlā: Stādaudzētavas “Pārkalne” īpašniece un Gaismas dārza dārzniece apmainās ieteikumos un pieredzē (Foto: Antra Barkāne)

Gaismas dārzs ir veidots kā vides objekts Saules (ausekļa) formā, kurā, simbolizējot saules ritumu, ir ierīkotas astoņas koku alejas – astoņas gadskārtas. Četras centrālās alejas apzīmē projekta sadarbības novadus – Ciblu, Zilupi un Kārsavu. Katrā alejā ir iestādīti Latvijas dabai raksturīgākie koki – oši, kļavas, bērzi un papeles. Par godu Latvijas simtgadei Ludzas Gaismas dārzā tika iestādīti 75 kociņi – apses, ciedri, ozoli, ceriņi, un ap 200 peonijas, kuras dāvināja paši ludzānieši.

Darbi pie Gaismas dārza labiekārtošanas joprojām turpinās. Astilbju ziedu krāsa nekad nav vienāda un tā atšķiras ziedēšanas sākumā, vidū un beigās. Turklāt, tās maina savu toni arī saulē un ēnā. Ar katru gadu Gaismas dārzs Ludzai kļūst košāks!

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Barkāne