LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Cloudy
17°C
 
A A A

Gaismas dārzs Ludzai jau top!

Kādreiz aizaugusī teritorija Krāslavas ielā 4a, ir pārtapusi pārskatāmā laukumā un nu jau iezīmē Gaismas dārza aprises. Tuvāko māju īpašnieki priecājas, jo šogad būs mazāk nelūgto viešņu – čūsku. Arī skeptiķi ir patīkami pārsteigti par laukuma izmēriem, plašumu un projekta vērienīgumu. Tik tiešām no aizaugušas ielejas ne miņas. Neskatoties uz to, ka laikapstākļi nav tie labākie zemes darbu veikšanai, darbi turpinās.

Pagājušajā mēnesī sadarbības partnera pilsētā Zilupē ar skanīgu saules modināšanas dziesmu tika sagaidīti pavasara saulgrieži. Ir iestājies pavasaris, zeme ir atmodusies no ziemas miega. Daba mostas, un var priecāties par siltajiem saules stariem.

Kopīga saulgriežu sagaidīšana – nav vienīgā projekta aktivitāte, ko īsteno sadarbības partneri. Šomēnes aktīvi tiek uzsākti darbi pie daudzgadīgo stādījumu kompozīcijas izveidošanas novadu centros (Zilupē, Kārsavā un Ciblas novadā).

Projekts tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu. Projekta mērķis ir Latvijas valsts dabas vērtību saglabāšana, izveidojot Gaismas dārzu Ludzas pilsētā, kas simboliski attēlos četras gadskārtas, cildinās Latvijas dabas bagātības un apvienos četras Latgales pašvaldības senlatviešu dzīvesziņas vērtību un  tradīciju saglabāšanā  un popularizēšanā. Gribas atgādināt, ka šī konkursa ietvaros finansējums tika piešķirts jaunu paliekošu vides objektu un simbolu radīšanai, kas apliecinās vēstures simbolus un jaunrades darbus, finansējums Ludzas pilsētas parka labiekārtošanai šī konkursa ietvaros nebija paredzēts.

Projekts „Gaismas dārzs Ludzai!” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Projektu vadītāja

Ilona Mekša

coloring.cool