LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 25. maijs
Junora, Anšlavs
Ludza
Sunny
20°C
 
A A A

Gaismas dārzs Ludzā atklāts!

15.jūnijā noslēdzās projekta “Gaismas dārzs Ludzai!” īstenošana. Būvniecības darbi ir pabeigti, un nu jau ir izskanējis arī atklāšanas pasākums.

9.jūnijā saule sagaidīja ikvienu Gaismas dārza apmeklētāju, katrs kaimiņu novads piedalījās savas alejas atklāšanā un kopā ar folkloras kopām un deju kolektīvu, izdzīvojot kalendāro gadu saules rita iespaidā, tika iepazīti gadskārtu svētki. Šie gadskārtu svētki ļauj izjust Saules rita varenību, jo no dabas un tradīcijām cilvēks rod spēku, smeļas enerģiju un rod gara piepildījumu.

Foto: Tiek atklāta Ludzas – pīlādžu – aleja

Foto: Tiek atklāta Kārsavas – bērzu – aleja

Foto: Ciblas – ošu – alejas atklāšana

Foto: Zilupes – kļavu – alejas atklāšana

Pasākums izvērtās ļoti sirsnīgs, bērniem bija iespēja radošās darbnīcās uzzīmēt un izveidot savas rakstu zīmju kompozīcijas, visi baudīja jaukos laika apstākļus, omulīgo atmosfēru, ikviens varēja pamieloties arī ar pankūkām. Savukārt, svinīgumu pasākumam piešķīra Ludzas pūtēju orķestris.

Foto: Bērnu radošās darbnīcas. Rudzu pankūkas pasākuma apmeklētājiem. Muzicē pūtēju orķestris “Ludza”

Šis projekts noslēdzas, bet tas ir tikai sākums, sākums Gaismas dārza pilnveidošanai, jo tas ir ilgtermiņa pasākums, kura mērķis ir veicināt sabiedrības atbildību pret apkārtējo vidi, dabas, kultūras vērtību un latvisko tradīciju saglabāšanu.

Tāpēc aicinu visus, piedalīties Gaismas dārza attīstībā, jau 14. septembrī tiks organizēts pasākums Meža dienas, kura ietvaros tiks rīkota akcija un ikviens varēs dalīties un iestādīt savu peoniju stādu.

Ieviesīsim arvien jaunas tradīcijas, cildināsim un leposimies ar Latgales un Ludzas dabas skaistumu.

Projekts „Gaismas dārzs Ludzai!” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Projektu vadītāja

Ilona Mekša

Svetlanas Rimšas foto. Vairāk fotomirkļu no Gaismas dārza atklāšanas pasākuma skatiet Fotogalerijā

coloring.cool