LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
Marta, Dita
Ludza
Partly cloudy
18°C
 
A A A

Dzīve kā teātris, teātris kā dzīve

20.februārī Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Zilā”.

G.Priedes “Zilā” ir luga par savas identitātes aptveršanu konkrētā mērogā, par to, kas ir mūsu pagātne. Lai saprastu to, kas veido mani un cilvēkus man apkārt, kāpēc es te dzīvoju un kas ir tās lietas, kuras padara Latviju svarīgu katram no mums. Luga ir par to, kas mēs paši esam.

 Skolēniem – projekta dalībniekiem tika dota iespēja savas teorētiskās latviešu literatūras zināšanas pilnīgot, piedaloties praktiskajā procesā. Teātra izrādes apmeklējums radīja interesi par teātra mākslu, kā arī par literatūru un kultūru. Teātra māksla attīsta skolēnu radošo domāšanu. Šādas mācību ekskursijas veido jauniešus par gudriem teātra izrāžu apmeklētājiem. Īpašu noskaņu radīja apstāklis, ka izrāde norisinājās Nacionālā teātra Jaunajā zālē. Tas radīja skatītājiem vēl lielāku klātbūtnes efektu. Izrāde raisīja skolēnos pārdomas par lugas sižetu, dzīvi un teātri. Pēc pasākuma skolēni daudz diskutēja. Mūsu skolēni atzina, ka teātra izrādes būtu jāapmeklē biežāk, jo tas skolēniem paplašina viņu redzesloku.

Ir ļoti vērtīgi, ka šī projekta ietvaros skolēniem, kas dzīvo tālu no galvaspilsētas, ir dota lieliska iespēja apmeklēt teātra izrādi Rīgā,baudīt īpašo teātra atmosfēru. No projekta līdzekļiem tika apmaksāti gan ceļa izdevumi, gan teātra biļetes, kas mūsdienu ekonomiskajā situācijā ir ļoti būtiski. Man ir prieks un gandarījums par piedalīšanos projektā un gūto pieredzi.

Līga Arcihoviča,

latviešu valodas un literatūras skolotāja

coloring.cool