LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 01. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars
Ludza
Mostly cloudy
18°C
 
A A A

Draudzes svētki Stiglovas Romas katoļu baznīcā

Ludzas novada Mērdzenes pagasta Latvīšu Stiglovā ceļu Ludza – Kārsava – Pudinova – Stiglova krustojumā uzkalnā veca akmens mūra ieskauta slejas viena no skaistākajām E tipa Latgales koka baznīcām – Stiglovas Svētā Krusta pagodināšanas Romas katoļu baznīca.

Baznīca uzbūvēta 1710.gadā Pudinovā, 1769. gadā tā pārcelta uz Latvīšu Stiglovu. Baznīca celta guļbūves tehnikā uz augstiem laukakmens mūra pamatiem, apšūta ar dēļiem un dēļu iekšējo apdari.  Baznīca ir iekļauta vietējās nozīmes aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tajā atrodas vairāki nozīmīgi glezniecības un dekoratīvas mākslas pieminekļi.

  1. septembrī baznīcā tika svinēti Sv.Krusta pagodināšanas svētki. Kaut gan diena bija apmākusies un rudenīgi lietaina, draudze uz sv.misi pulcējās itin kuplā skaitā. Pēc sv. mises tika iesvētīts baznīcas dārzā uzstādītais atjaunotais krusts.

Gatavojoties svētkiem, tika sakopta baznīcas apkārtne: iestādīti košumkrūmi, salabots akmens žogs apkārt baznīcai, nozāģētas vecās kļavas, kuras apdraudēja garāmgājēju un braucēju drošību. Darbi tika veikti ar draudzes un Mērdzenes pagasta pārvaldes atbalstu.

  2017.gadā ar ES ELFLA atbalstu baznīcā tika veikti remontdarbi, kuru ietvaros tika salabotas griestu koka siju konstrukcijas un ierīkota lietusūdens novadīšanas sistēma.

Sakopts populārs kultūras un vēstures piemineklis ir ne tikai pagasta, bet arī novada, Latgales un Latvijas vizītkarte un prezentē pagasta kultūrmantojumu.

Informāciju par iespēju ekskursantiem apmeklēt baznīcu var iegūt Ludzas novada tūrisma informācijas centrā, kā arī sazinoties ar priesteri Andri Jonānu (tālr. 28345990).

Dievkalpojumi baznīcā notiek vienu reizi mēnesī. Nākamais dievkalpojums notiks 7. novembrī pkst. 16.00.

 Prāvests Andris Jonāns

coloring.cool