LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 04. jūlijs
Sandis, Uldis, Ulvis
Ludza
Partly sunny
22°C
 
A A A

Deju kolektīvu metodiskais seminārs, kas aizvedīs mūs līdz skaistiem svētkiem!

28.maijā Balvu Amatniecības vidusskolā norisinājās deju kolektīvu metodiskais seminārs XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra pārbaudei un tā apguvei.

Semināra mērķis bija nodrošināt latviešu skatuviskās dejas kolektīvu gatavošanos un repertuāra pilnvērtīgu apgūšanu deju lieluzvedumam “Mūžīgais dzinējs”. Deju autori kopā ar kolektīvu vadītājiem semināra noslēgumā pārrunāja turpmākos soļus repertuāra apguves pilnveidi, lai turpinātu gatavošanos svētkiem. 

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzvedumam “Mūžīgais dzinējs” piedalījās 16 deju kolektīvi no Ludzas novada –  Mērdzenes pagasta kultūras nama VPKD “Luste” (vad. Anita Šarkovska), Salnavas pagasta kultūras nama VPDK “Salnava”, JDK “Vaļasprieki” (vad. Valentīna Kirsanova) un JKD “Salnaviņa” (vad. Jānis Ļubka, Solvita Dzērkale), apvienotais Ludzas kultūras nama VPDK “Reizē” un “Klip-Klap” (vad. Sarmīte Stapule, Inese Mikaskina), SDK “Atvasara” (vad. Sarmīte Stapule), Malnavas pagasta VPDK “Jedritvai” (vad. Agnese Medne, Janīna Terēzija – Barkāne), Zilupes pilsētas kultūras nama VPDK “Zilupes dancis” un JDK “Tracis” (vad. Snežana Veikšāne), Kārsavas vidusskolas JDK “Spryguļi”, Ludzas novada BJC un Ludzas pilsētas vidusskolas JDK “Žiks” (vad. Elita Romanovska), Latvijas Lauksaimniecības universitātes Malnavas koledžas JDK “Malnava” (vad. Janīna Terēzija-Barkāne), Kārsavas pilsētas kultūras nama SDK “Ūdrupe” (vad. Dainis Jezupovs) un VPDK “Spryksti” (vad. Jānis Kašs), Isnaudas pagasta kultūras nama SDK “Isnauda” (vad. Jānis Sviklāns) un Mežvidu pagasta kultūras nama VPDK “Bitīt, matos!” (vad. Anita Turlaja).

Šoreiz semināra norise bija organizēta nedaudz citādāk, kā dejotāji ir ieraduši: trīs dienās ekspertu komisijas vērtējumam tika piedāvāti gandrīz visas Latgales novadu dejotāju sniegumi. Citādāk bija arī tas, ka vienlaicīgi savu dejotprasmi rādīja trīs kolektīvi, tas ļāva semināram noritēt daudzreiz ātrāk.

Esam priecīgi, ka visi kolektīvi ir izvirzīti dalībai nākamā gada skatēs un var pretendēt uz dalību lielajos Dziesmu un Deju svētkos. Tagad tikai atlicis kopā turēties un vairot dejotprieku, atrast jaunus dejotgribētājus, lai visiem kolektīviem būtu pilni 8 pāri.

Liels paldies vadītājiem par ieguldīto darbu un dejotājiem par gandarījumu, ko sniedzāt parādot, ka svētku repertuārs ir labi apgūts!

Informāciju sagatavoja Ludzas Kultūras nama kultūras metodiķe Karīna Demko-Senkāne

coloring.cool