LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly cloudy
14°C
 
A A A

Deju kolektīvi sadancī izdejos deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” koprepertuāru

30. aprīlī plkst. 18.00 Ludzas KN skatuves deju kolektīvu sadancī “Lustīga būšana” pulcēsies Ludzas novada tautu deju kolektīvi, lai demonstrētu savu raito dejas soli. Koncertā katrs kolektīvs izdejos līdz trijām dejām no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” koprepertuāra. Ieeja sadancī bez maksas.

Šī gada februārī valdība apstiprināja rīkojumu par XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku norises laiku, kas nosaka, ka svētki 2023. gadā notiks no 30. jūnija līdz 9. jūlijam.

Dziesmu un deju svētku tradīcija 2023. gadā atzīmēs 150 gadus – tas ir nozīmīgs laika nogrieznis visaptverošai un unikālai kustībai, kas cauri laikmetiem un vēsturisko notikumu līkločiem ir spējusi vienot un iedvesmot. Epidemioloģiskie apstākļi radījuši līdz šim nepieredzētas grūtības tradīcijas saglabāšanai un ikdienas procesam, kam ir milzīga nozīme. Šobrīd ir izdarīts viss iespējamais, lai Svētki notiktu nākamgad – gan piešķirts papildu vienreizējs finansējums kolektīvu vadītājiem, gan 320 000 Covid-19 paštestu, un no 1. marta varēs atsākt pilnvērtīgu ikdienas darbu, lai nākamvasar mēs visi kopā piedzīvotu neaizmirstamu Svētku laiku,” norāda kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Vispārējo dziesmu un deju svētku lieluvedumā «Mūžīgais dzinējs» koncepcijas autori un režisori ir Madara Gruntmane-Dujana un Kaspars Bērziņš. Kopā tiks veidotas 33 dejas, kas atklās Latgales, Zemgales, Vidzemes, Sēlijas, Kurzemes un Rīgas aksturojošās tradīcijas un dzīves redzējumu. Par repertuāra izvēli Jānis Ērglis stāsta: “Repertuāru izvēloties, mēs vērtējām, lai tam būtu pamatīgums – 13 dejas ir godalgotas jaunrades dejas un septiņas ir Zelta fonda dejas. Tātad no kopējā 33 deju saraksta 20 ir tās, kas veido pamatu. Domājām par to, lai dejotājiem un kolektīvu vadītājiem ir interesanti, lai katrai kvalitātes grupai izvēlētās dejas ir piemērotas un ir prieks tās dejot.” 

 

Uz tikšanos sadancī un sajūtam dzīvo dejas enerģiju kopā!

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Barkāne

coloring.cool