LV EN

Trešdiena, 2022. gada 07. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija
Ludza
Mostly cloudy
-4°C
 
A A A

Ceļojošā foto izstāde “Ceļojums gar Latvijas robežu zirga mugurā”

Ceļojošā izstāde “Ceļojums gar Latvijas robežu zirga mugurā” maija mēnesī apceļoja Kārsavu, Blontus, Ciblu un Zilupi. No 9. līdz 16.jūnijam tā būs apskatāma Pasienes kultūras namā.

Grandiozais ceļojums iesākās 2019.gada vasarā, kur latviete Līga Vilne un vāciete Tīna Runce, popularizējot veselīgo un sportisko nodarbi, kas balstās uz cilvēka un zirga sadarbību, devās apkārt Latvijas robežai zirga mugurā. Šāds projekts Latvijā notika pirmo reizi. Pirmais ceļojuma posms noritēja pa Latvijas jūras krasta robežu 620km garumā. Otrs posms tika paveikts 2020.gadā 1300km pa Latvijas sauszemes robežu. Kopumā ceļā tika pavadītas septiņas nedēļas.

Izstāde savu ceļu pie skatītājiem uzsāka 2021.gada 29. novembrī Limbažos, pēc tam turpinot ceļojumu pa Latviju, vienu nedēļu uzkavējoties katrā apskates vietā, kur noritējis ceļojums. Divdesimt planšetēs apkopots ceļojumā piedzīvotais, kur dienasgrāmatu formātā ar fotogrāfijām, tekstiem un karšu materiāliem izstādes apmeklētājs var izsekot jātnieču ceļojumam.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Barkāne