LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs
Ludza
Mostly cloudy
6°C
 
A A A

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par rīcību ārkārtas gadījumos

Redzot notikumus Ukrainā, arī mūsu valstī iedzīvotāji aktīvi interesējas par civilo aizsardzību un rīcību ārkārtas gadījumos. VUGD sagatavojuši biežāk uzdoto jautājumu apkopjamu, kur sniegtas atbildes gan par patvertnēm, gan evakuāciju, gan gatavību rīcībai, kā arī pievienoti Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra Psiholoģiskā atbalsta nodaļas psihologu ieteikumi par to, kā saglabāt mieru un koncentrēties uz galveno šajā situācijā. Informācija pieejama Civilās aizsardzības sadaļā: https://www.vugd.gov.lv/lv/biezak-uzdotie-jautajumi-par-ricibu-arkartas-gadijumos-un-civilo-aizsardzibu

Lielākoties iedzīvotājus interesē jautājums, kas šobrīd jāņem vērā un kā tiks apziņoti ārkārtas gadījumos.

Sagatavotība rīcībai ārkārtas gadījumos ir nozīmīga ne vien saistībā ar militāru apdraudējumu, bet arī ikdienā, jo šobrīd plūdi, vētras un elektroenerģijas padeves traucējumi ir iespējamāki apdraudējumi. Ieskatam VUGD pētījuma, kuru 2021. gada martā veica SIA “Latvijas Fakti”, dati, kas liecina, ka Latvijas iedzīvotāji, sniedzot vērtējumu par savu gatavību dažādiem ārkārtas gadījumiem: 34% to novērtē kā – drīzāk labi, 7% – labi, 43% – viduvēji/apmierinoši; 5% – slikti; 10% – drīzāk slikti, 1% – nezina vai nav snieguši vērtējumu. Plašāka informācija par pētījuma datiem: https://www.vugd.gov.lv/lv/jaunums/jautajumi-un-atbildes-par-civilo-aizsardzibu-un-ricibu-arkartas-gadijumos

Valsts pārvaldes institūcijas ārkārtas gadījumos rīkosies atbilstoši civilās aizsardzības plāniem. Arī iedzīvotājiem ir jāatsvaidzina zināšanas par rīcību ārkārtas gadījumos (https://www.vugd.gov.lv/lv/drosibas-padomi) un jāpārvērtē sava gatavība.

Informāciju apkopoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska