LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 04. jūlijs
Sandis, Uldis, Ulvis
Ludza
Partly sunny
22°C
 
A A A

„Atvērto baznīcu diena” Stiglovas baznīcā

Rakstnieks Otto Ozols: “Tā ir īpaša nakts. Ja tev nesanāk ikdienā, ja neesi pieradis vai nav gadījies pārkāpt baznīcas slieksni, tad šī ir lieliska iespēja.” Šī gada 28. maijā Latvijas baznīcās notiks “Baznīcu nakts” un „Atvērto baznīcu dienas” pasākumi. Ikviena draudze šajā dienā turēs savu dievnamu atvērtu viesiem no pulksten 10.00 rītā.

Atvērto baznīcu dienas akcijā piedalās arī Stiglovas Sv.Krusta pagodināšanas Romas katoļu draudze. Šajā dienā baznīca apmeklētājiem būs atvērta no plkst. 10.00 līdz 22.00. un šajā laikā būs iespēja piedalīties kopīgās lūgšanās, meditācijās, garīgajos dziedājumos, garīga rakstura sarunās. Apmeklētājus 28.maijā baznīcā sagaidīs un vēsturi un draudzes dzīvi iepazīstinās Antoņina Lipska (tālr. 26228184).

Aicinu ikvienu izmantot izdevību un apmeklēt Stiglovas katoļu baznīcu, kas ir viena no skaistākajām E tipa Latgales koka baznīcām. Baznīca ir savdabīga koka dēļiem apšūta guļbūve, kas novietota uz augstiem laukakmens pamatiem. Stiglovas baznīca uzcelta 1709. gadā jezuītu vadībā un ar bīskapa M. Poplavska atbalstu. Sākotnēji šī baznīca tika uzcelta Mērdzenē, to sauca par Mihailovas jeb Pudinovas baznīcu. 1769. gadā bīskaps Jānis Stefans Gedrojcs šo baznīcu pārcēla uz lielo Stiglovas sādžu un pārbūvēja par Stiglovas baznīcu. Dievnams ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Tajā atrodas vairāki nozīmīgi glezniecības un dekoratīvas mākslas pieminekļi. Baznīcas remontdarbiem atbalstu sniedza Kārsavas novada pašvaldība, Valsts Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, tiek piesaistīts ES finansējums.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm 

Informāciju sagatavoja priesteris Andris Jonāns
Fotogrāfijas autore: Antoņina Lipska

 

coloring.cool