LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 01. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars
Ludza
Sunny
22°C
 
A A A

Atskatoties uz Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļas pasākumos no 14. līdz 18. oktobrim 83 Latvijas pilsētās un novados piedalījās vairāk nekā 137 000 jauniešu. Latvijas skolās notika dažādi ar karjeras izvēli un nākotnes profesijām saistīti pasākumi – diskusijas ar dažādu nozaru profesionāļu dalību, interaktīvas stundas, domnīcas, atvērto durvju dienas, radošās darbnīcas, akcentējot mākslīgā intelekta un tehnoloģiju lomu nākotnes darba tirgū.

“Tehnoloģiju un mākslīgā intelekta attīstība un robotizācija strauji maina profesiju vidi. Mūsdienu jaunieši, iespējams, jau tuvā nākotnē strādās profesijās, kuru šobrīd vēl nemaz nav. Kādas tās būs, prognozēt ir grūti. Tāpēc ir jābūt atvērtiem pārmaiņām, lai dzīves laikā attīstītu un papildinātu savas zināšanas un prasmes. Aktualizējas arī starpnozaru un mūžizglītības jautājums – daudz būs tādu profesiju,  kuru pārstāvjiem kādā brīdī nāksies pārorientēties uz citu profesiju,” stāsta Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Inta Asare.

No Ludzas un Ciblas novadu skolām dažādos Karjeras nedēļas pasākumos kopumā piedalījās 1646 skolēni. Cerams, ka daudzveidīgie pasākumi rosinās  jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un darba tirgū, kas liek jau no mazotnes mērķtiecīgi domāt par specifisku prasmju un kompetenču attīstīšanu. 

Karjeras nedēļu organizē VIAA sadarbībā ar 83 Latvijas pilsētām un novadiem, un to finansē ESF projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Vairāk par Karjeras nedēļas pasākumiem skolās publikācijās:

Raksts Ludzas novada pašvaldības tīmekļa vietnē (18.10.2019)  KARJERAS NEDĒĻA Ludzas mūzikas pamatskolā

Raksts Ludzas novada pašvaldības tīmekļa vietnē (18.10.2019) Karjeras nedēļa 2019 Ludzas 2. vidusskolā

Raksts Ludzas novada pašvaldības tīmekļa vietnē (18.10.2019) Karjeras nedēļas laikā Ludzas pilsētas ģimnāzijā katru dienu notika dažādas aktivitātes, un tajās tika iesaistīti visu klašu skolēni

Informāciju sagatavoja:  Inese Romanova , Ludzas novada   Karjeras nedēļas koordinatore

Atskats uz Karjeras nedēļas norisi atrodams fotogalerijā:

 

coloring.cool