Sabiedrība
Āra bibliotēkas atklāšanas pasākums

Šī gada Ludzas pilsētas svētku ietvaros, parkā tika atvērta Āra bibliotēka. Šāda veida bibliotēkas ir populāras visā pasaulē.

Āra bibliotēkas ideja ir ļoti vienkārša: jebkurš interesents var ņemt lasīšanai grāmatas, kā arī atstāt savas, galvenais lai tās būtu kārtīgas.

Atklāšanā piedalījās daudzi apmeklētāji.  Klātesošos uzrunāja novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs. Bibliotēkas dizaina projekta autors un objekta izveides realizētājs Nauris Jefimenoks ( SIA “AVEARTH”)  pastāstīja par to, kā lietot āra bibliotēku.

Dalībnieki stāstīja, ka līdzīgus objektus redzēja vairākās valstīs un ir gandarījums, ka tas ir tapis arī Ludzā.

Ludzas parka jaunais vides objekts tapa pateicoties Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības atbalstītā projekta un Ludzas novada pašvaldības finansējumam.

Ludzas bibliotēkas darbinieki aicina pilsētas iedzīvotājus aktīvi izmantot āra bibliotēkas iespējas!

Ludzai 844 “Āra bibliotēkas atklāšana” | Foto: Jana Dukaļska, Ludzas Bibliotēka

Informācijas avots: Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka