LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 12. augusts
Klāra, Vizma
Ludza
Sunny
26°C
 
A A A

Pilsētas svētku ietvaros tiks organizēta atkritumu šķirošanas akcija!

Eiropas un Latvijas vides politikas pamatnostādnes norāda, ka jāattīsta aprites ekonomiku, maksimāli palielinot no izlietotajiem resursiem gūstamo labumu, kā arī lielu vērību jāvelta atkritumu apjoma samazināšanai un rašanās novēršanai. Svarīgi, ka nešķiroto un poligonos apglabājamo sadzīves atkritumu apjoms ar katru gadu ir jāsamazina, līdz 2035.gadam nodrošinot, ka poligonos apglabāto sadzīves atkritumu īpatsvars ir samazinājies līdz 10% no kopējā radīto sadzīves atkritumu daudzuma.

Tāpēc Ludzas pilsētas svētku programmas pasākumu norises vietās tiks izvietoti četru veidu konteineri atkritumu šķirošanai – Kartona un papīra izstrādājumiem, stikla iepakojumam, plastmasas un metāla iepakojumam un bioloģiskiem atkritumu.

Tas ir izaicinājums mums visiem. Būs ne tikai jāturpina attīstīt dalītās vākšanas sistēmu, bet arī būs jāmācas no kopējās atkritumu plūsmas atšķirot aizvien jaunus atkritumu veidus – bioloģiskos atkritumus, tekstilu utt. Aktuāla tēma šobrīd gan valsts, gan individuālā līmenī ir arī domāšanas maiņa –  runa ir  ne vien par atkritumu šķirošanu, bet arī par atkritumu neradīšanu vai to daudzuma samazināšanu, kas ietver dažādas izvēles sadzīvē un uzvedību dabā.

Aicinām iedzīvotājus uzsākt šķirot atkritumus. Akcijas mērķis ir mainīt iedzīvotāju attieksmi pret atkritumiem.

Informāciju sagatavoja
Ludzas novada pašvaldības vides inženieris
Aleksandrs Narnickis

coloring.cool