LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly cloudy
8°C
 
A A A

Ludzas novada pašvaldība pauž solidaritāti Ukrainas tautai

24. februārī Krievijas Federācija sākusi plaša mēroga neizprovocētu militāru agresiju pret Ukrainas Republiku. Ludzas novada pašvaldība izsaka atbalstu Ukrainas Republikas neatkarībai un teritoriālajai nedalāmībai. 

Pašvaldība piekrīt Latvijas pašvaldību savienības teiktajam, ka iebrūkot Ukrainā, tiek īstenota agresija pret visu demokrātisko pasauli un šajā situācijā visiem jābūt vienotiem un jāsniedz viss iespējamais atbalsts.

Informējam, ka saistībā ar notikumiem Ukrainā, Latvijas pašvaldību savienības tīmekļa vietnē ir izveidota jauna sadaļa “Ukraina”, kurā tiek izvietota visa aktuālā informācija par aktivitātēm pašvaldībās, kā arī valsts pārvaldes aktuālā informācija par palīdzības sniegšanas iespējām.

Šobrīd, sadarbojoties valsts pārvaldes institūcijām un iedzīvotājiem, notiek koordinēta atbalsta organizēšana Ukrainai un Ukrainas pilsoņiem. Šeit norādītas trīs tiešsaistes vietas, kurās pieteikties uzņēmējiem un iedzīvotājiem, kuri vēlas iesaistīties un palīdzēt.

Ekonomikas ministrija aicina visus, kuriem ir iespēja palīdzēt un kuri ir gatavi iesaistīties ziedošanas akcijā, norādīt savu informāciju, aizpildot tiešsaistes anketas:

  • uzņēmumi, kas gatavi ziedot preces vai bez atlīdzības uzņemt bēgļus: ej.uz/Ukrainai/  (informāciju apkopo Ekonomikas ministrija);
  • uzņēmumi, kas gatavi nodarbināt bēgļus: ej.uz/vakancescilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra);
  • pašvaldības un iedzīvotāji, kas gatavi bez atlīdzības uzņemt bēgļus: ej.uz/atbalstscilvekiemnoukrainas/ (informāciju apkopo biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”).

Ekonomikas ministrija ir komunikācijā ar Latvijas uzņēmējiem un uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām, lai apzinātu iespējas sniegt tūlītēju palīdzību, sagādājot pirmās nepieciešamības preces nosūtīšanai uz Ukrainu, nodrošinot ar izmitināšanu Ukrainas bēgļus, kā arī apzinot Latvijas uzņēmēju gatavību nepieciešamības gadījumā piedāvāt darba vietas Ukrainas pilsoņiem.

Savukārt Aizsardzības ministrija aicina uzņēmumus, kuri ir gatavi un vēlas ziedot pirmās palīdzības medicīnas preces, pārtiku ar ilgu derīguma termiņu vai citu palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem, sazināties, rakstot uz [email protected].

“Vienlaikus katram iedzīvotājam arī pašam ir jāparūpējas par savu un ģimenes gatavību dažādām krīzes situācijām, jo tās var ietekmēt mūsu ikdienu un komfortu. Stiprinot katra iedzīvotāja gatavību dažādām krīzes situācijām, mēs stiprinām visas sabiedrības un valsts drošību!” aizsardzības ministrs A. Pabriks. Latvijas armijas Digitālais buklets “72 stundas: Kā rīkoties krīzes gadījumā” trijās valodās pieejams šeit: https://bit.ly/72_h.

coloring.cool