LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
Ludza
Cloudy
11°C
 
A A A

Latvijas Neatkarības kara noslēguma – Latgales atbrīvošanas no lieliniekiem 102. gadadiena

Šodien, 26. janvārī, pieminot Latvijas Neatkarības kara noslēguma – Latgales atbrīvošanas no lieliniekiem 102. gadadienu, aizvadīts piemiņas mirklis Ludzas pilsētas kapos. Izrādīt cieņu ieradās Ludzas novada pašvaldības vadības pārstāvji. Tāpat piemiņas pasākumā piedalījās pārstāvji no Valsts policijas, Robežsardzes un Zemessardzes 32. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi. 
 
Klātesošos uzrunāja Zemessardzes 32. kājnieku bataljona majors Zigmārs Krišāns, tam sekoja Zemessardzes 3. Latgales brigādes kapelāna virsleitnanta Rinalda Broka uzruna. 
 
 
 
Piemiņas akmens Latvijas Brīvības cīņās kritušo piemiņai Ludzas kapsētā uzstādīts pēc Zemessardzes 32. kājnieku bataljona karavīru un zemessargu iniciatīvas. Kā vēsta Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki, tad Ludzas kapos apbedīti pieci Latvijas landesvēra karavīri.
 

Zemessardzes 32. kājnieku bataljons (agrāk Zemessardzes 32. Ludzas bataljons) tika izveidots 1991. gada 21. novembrī. Tā atbildības teritorijā ir Rēzeknes pilsēta un Rēzeknes novads, Viļānu novads, Ludzas novads, Zilupes novads, Kārsavas novads un Ciblas novads.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

 
coloring.cool